Do kdy se v roce 2018 musí poslat daně přes datovou schránku?

Mám na myslí klasického zaměstnance který si daně podává sám skrz datovou schránku z potvrzeních o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti, sražených zálohách na daň a daňovém zvýhodnění od všech zaměstnavatelů u kterých přes rok pracoval. Takže u toho platí přes datovou schránku elektronicky do 20.března 2018? Jak to že je to letos nějak dřív? Minulý rok to bylo myslím že jinak ?

Odpovědi
mosoj

Datová, nedatová. Pokud nemáš daňového poradce tak do konce března.
Jaké daně ? Daní a povinností je víc. Otázka je k ničemu.
samozřejmě ž k tomu datu nejdéle to musí být podané.
Zde si prostuduj termíny.

https://www.pe­nize.cz/dane/da­novy-kalendar

magorvkleci

Vyúčtování daně z příjmů ze závislé činnosti

  • v úterý 20. 3. 2018

Přiznání k dani z příjmů fyzických osob

  • podnikatel v úterý 3. 4. 2018
  • daňový poradce v pondělí 2. 7. 2018

Pozn.: nejpozději ve stejný den se také musí zaplatit případný nedoplatek, tj. měl by už přistát na účtu FÚ

ivzez

Letos do 20. března 2018,
jak to bylo loni, si už nepamatuji.

anonym

magorvkleci
ty datumy co uvádíte, to znamená že do toho data už to musí být podané?

magorvkleci

Ten den musí být odeslané přiznání z datové schránky a pokud vznikl nedoplatek, musí být ten den připsán na bankovní účet FÚ