Beny

Do kdy se musí mít na autě zimní gumy ?

Do kdy platí zimní gumy ??

Nejlepší odpověď
Martyn61

Pneumatiky měním na konci Března a začátkem Dubna.

Další odpovědi
Makina

Podle zákona od 1.listopadu do 30. dubna…ale z praktického hlediska je to blbost…a pokud už je v dubnu kolem 20ti stupnů, tak se ty zimní gumy akorád ničí a jsou nebezpečné!!

mosoj

Podle zákona do konce března, ale není povinnost( mimo značky zimní vybavení) je mít pokud je pěkné počasí není náledí a sníh.

Mít zimní gumy na autě i v létě není nebezpečné , ale rychleji se opotřebovávají a je vyšší spotřeba PHM.

cukrar

Beny, do složitá odpověď aby byla přesná a správná.
Podle dlouhodobé předpovědi počasí již klidně můžete přezout, pokud ale nebydlíte na horách. (Tam by stačilo hodit řetězy do kufru a jezdit na letních)

casey, skoro máte pravdu, ale za značku Zimní výbava můžete jét i na letních, ale musíte mít s sebou řetězy. (alespoň v kufru)

casey

Povinnost mit zimni pneu je pouze v usecich oznacujicich znackou zimni vybava (useky silnic, horske oblasti…)v obdobi 1.listopadu az 30.dubna.
V ostatnich pripadech povinnost platí, kdyz lze vzhledem k povětrnostním podmínkám předpokládat, že se počasí může zhoršit od 1.listopadu do 31.brezna.

Jestlize nejezdite v usecich oznacenych znackou, asi uz muzete v klidu prezout. Ja uz mam tyden prezuto.
Cukrar ma pravdu. Zimni pneu lze nahradit retezy

honza19hk

zimní gumy v létě zvyšují spotřebu a brzdnou dráhu.Ale zakázané nejsou-aspoň o tom nevím.
Popravdě jsem to nikdy neřešil.U mého auta se to nerozlišuje.Krom toho,že to žere 60litrů nafty/100km a to po silnici a ne v terénu.
T813 8×8