Itter

Do jaké hloubky a výšky vám patří pozemek?

Vím jistě, že si u svého pozemku nemůžete nárokovat například vzdušný prostor. A zajímá mě, jak hluboko (a vysoko) jste majitelem pozemku. Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
tom004

Nevím jestli to ještě platí,ale,jako vlastnictví se bere obestavěná nadzemní plocha (m3),a do hloubky, 3 metry pod zem.

Další odpovědi
elektrikář

Vím o případu kdy si na parcele dolovali své uhlí. Někdo je udal, že si nekupují uhlí.Při vyšetřování se zjistilo. Podle spůsobu výdřevy a nástrojů dolovalo se tam asi 3 nebo 4 generace.Bylo to na Soklovsku

Fidel

Pozemek vám patří co do vzduchu i hlouby tak hluboku/vysoko, jak jen jste schopen jej obhospodařovávat. Tohle je z komentáře k zákonu, tuším od BECKA.