Vojta24

Dnes vychází nová verze operačního systému Ubuntu, aktualizujete, nebo čekáte ?

Týká se uživatelů operačního systému Ubuntu, na který jste mne tu ukecali – zatím klepu na dřevo, šlape výborně 🙂 Ale dnes se mne zeptal, zda chci povýšit na verzi s dlouhletou podporou číslo 20.04, mám to potvrdit, nebo raději počkat, až se nová verze trochu usadí a prověří prvními uživateli? Nerad bych to tím zabil.

Odpovědi
anonym

Ahoj, radím vyčkat na verzi 20.04.1 (což bude takový první service pack, který už bývá perfektní) pokud nedychtíš hned teď po novinkách a nových vychytávkách.

20.04.1 vyjde za pár týdnů a bude obsahovat některé opravy, které vzešly právě z testování prvními uživateli, pak myslím bude bezpečné systém povýšit a nebude hrozit, „že bys to zabil“ 🙂 … Já nicméně tu aktualizaci udělal už ráno na novém stolním počítači i starším notesu a proběhla během nějakých 40 minut bez problémů, takže bych se toho až tak nebál.

Jen dodám, že 20.04 bude mít oficiální podporu a bezpečnostní aktualizace až do roku 2030 !!. Takže to bude opravdu „LONG term support“.

Vojta24

Myslel jsem si to. To já radši počkám na tu dvojtečkovou verzi, nikam se neženu. Mimochodem kromě té dlouholeté podpory co je tam novýho ?

anonym

Co je tam novýho, no to je těžký, každá taková verze přináší tisíce oprav, to se těžko sumarizuje do pár vět. Hlavně jsou to takové opravy kterých si nevšimneš, prostě proto že to funguje jak čekáš – takže nemáš důvod si jich všimnout. Jde o nové jádro systému díky kterému je tam zase mnohem širší podpora nových zařízení a ovladačů, které se tím pádem detekují automaticky po zapojení. Z uživatelského hlediska jsou tam různá drobná vylepšení, mrkni třeba sem na video kde se snaží ty viditelnější novinky vypíchnout: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=Hg77Rp-ykHE