zjentek

Dnes už si kdokoli může zakoupit libovolné chemické prvky?

http://svetprvku­.cz/

Nejlepší odpověď
dubraro

Právě naopak, většina chemikálií se prodává jen kvalifikovaným osobám. Velké potíže s tím mají například fotoamatéři.

Další odpovědi
Kepler

Koupit si lze mnoho čistých prvků, ale zdaleka ne všechny. Některé jen osobám starším 18 let, některé vůbec. Počítám, že mezi ně patří i radioaktivní prvky a izotopy.

Edison

Dubraro a Drap se mýlí. Něco se koupit dá, něco jen na firmu, něco na specializovanou firmu, něco jen na zvláštní papír a něco prakticky vůbec. Zrovna jako fotograf nemám problém nakoupit si potřebnou chemii. Ale s peroxidem o vyšších koncentracích už problém bývá. Nakoupit byť jen vzorek nějakého radioaktivního prvku pro měřící účely už pakticky nelze. Na to je třeba registrací, povolení dokladovat skladování a kdejaký další papír. Eviduje se snad každý gram.

Drap

Proč ne? Pokud tím neni porušen zákon, tak tomu nic nebrání.

Dochy

Už vidím jak sháníš plutonium…

Pepa25

Libovolné? Ten web jich nemá ani 60 …

Kelt

Tak díky za tip. Mám to kousek, mohl bych si zajet. Je pravda, že jsem si vzal různé vzorky tam, kde jsem dělal, ale už mne to nebaví. Takže něco bych měl stejně jen jako, že to mám. Kdysi jsem dělal osobu NCHLP a měl jsem nějaké zkoušky. Konečně je takový obchod u nás. Jinak to prodávala Lachema a jiné firmy, byla tam spousta katalogů a pod. Snad to zlepší výuku chemie, pokud to budou učitelé kupovat.

Emefej

Libovolné? Mají tam asi polovinu známých prvků, a to především kovy.

Ametyst

Všechny jistě ne. Pro některé jedy nestačí ani ŽL, ale koncese na zacházení se zvláštˇ nebezpečnými jedy.

Kepler

Dochy: plutonium? Ale jistěéé! Nemožné na počkání, zázraky do tří dnů! Al-Kajdá dodá cokoliv.

dubraro

Edison:
CD-2? Atomal? Dimezone-S?

Edison

Já si míchám vývojky. I dvoufázové. Nemám problém s nákupem. Znám pár, kteří se zabývají colodiem, taky nemaj problém. Nemyslím, že by s tím, co píšeš byl problém.