Dětská obezita

Moje dcerka (4 roky) měří 112 cm a váží 25 kg. Zároveň má velmi hubeného bratra, kterému by naopak prospělo se pořádně najíst:o) Dcerce nechci žádné potraviny odpírat (v přítomnosti bratra to ani není možné – dám li jemu, musím dát i jí), ale zároveň nechci, aby trpěla obezitou. Můžete mi, prosím, poradit, jaké potraviny by měla omezit a jaké jsou naopak pro malé dítě důležité? Díky!

Nejlepší odpověď
petka

Tak urcite by mela omezit susenky, bonbony, sladke limonady, nanuky, cokoladu, jako kazde dite, ale vase predevsim, jelikoz ma nabeh na obezitu. Jinak pro cloveka v rustu a vyvinu jsou dulezite temer vsechny vitaminy, vlaknina, bilkoviny. Tzn. ryby, maso, ovoce, zelenina, jogurty (mleko), pecivo. Zkuste ji misto rohliku s nutelou dat treba bily jogurt s coko musli. Urcite je to lepsi varianta. Vzdy se da neco necim nahradit. Pokud bude mit chut na zmrzlinu, udelejte ji mlecny koktejl (mleko + jahody). A hlavne, dospivajici chlapci potrebuji zivin vice nez divky, takze samotne porce potrebuji divky urcite mensi.

Další odpovědi
Janulka

Ahoj, tvoje dcerka má skutečně náběh na obezitu, ale neboj, nic není ztraceno, protože je ještě velmi malá a vše se dá dát „do pořádku“. Je důležité, abyste ji nepřecpávali sladkostmi, sladkými nápoji – ideální je obyčejná voda nebo neslazený čajík, ten také nejlépe zažene žízeň! Ať jí holčička hodně zeleniny – třeba zel. saláty s kuřecím masíčkem, ideální je omezit přílohy a nahradit je zeleninou. A hodně pohybu! Super stránky jsou www.hravezijzdra­ve.cz

Jivinho

Nechal bych jí jíst „co hrdlo ráčí“ a zároveň hodně sportovat. Pomůže to a za pár let za to bude vděčná ;)

Katy555

V prodejnách Levné knihy mají knihu M.Montignaca „Tajemství šťastných a štíhlých dětí“, zlevněnou ze 310 na jen 9,00 Kč.
Je tam spousta informací, určitě by se Vám hodila.

Krugerka

Důležité:Zele­nina,ovoce,ce­lozrné pečivo, cereálie.. a jinak by se neměla přecpávat velkým množstvím at už jakéhokoli jídla či sladkostí.

Lencis

Dětská obezita by podle mě měla být trestná !

Milujete-li svoji dceru udělejte maximum, aby si osvojila dobré stravovací návyky, měla ráda pohyb a její život se netočil jen kolem jídla.

Souhlasím, že může jíst prakticky vše, zákazy nic neřeší, ale vše s mírou… také být dobrým příkladem pomáhá!

Chápu že se to snadno říká a možná hůř udělá… ale opravdu to nepodceňujte. Děti se snadno stanou otroky jídla, sladkostí a přeslazených nápojů a čím později se to začne řešit tím hůře…

Držím pěsti ať vychováte šťastné a zdravé děti.

pediatr

Toto je dítě je jasně v kategorii obezity a mělo by se to odborně řešit. To je reakce s dost dost dost velkou prodlevou, ale spíše reaguji na názor, že jde o „náběh na obezitu“. Toto je už více.