RyuzakiKate

Dělá se vám ztvrdlá kůže na nohou?

Vypozorovala jsem, že valná většina mužů s tím vůbec nemá problém a tvrdá kůže se jim nedělá. Jak je to možné? U mě to je strašně rychlej proces, a to skoro nenosím podpatky, doma chodím bosa nebo v ponožkách… A nebaví mě si ty nohy brousit a mazat!

Nejlepší odpověď
Kepler

Spíš bych řekl, že valná většina mužů z toho problém nedělá. Na patách kůže tvrdne asi každému, ale když nosí měkkou obuv (i doma!), tak asi méně. Trocha pemzy po koupeli nohou to spraví.

Další odpovědi
Drap

Dělá a už mnoho let. Přes léto to mám jak kopyta. Jiná možnost neni, řezat, brousit, mazat, a nebo chodit cca 3 . 4 týdny na pedikuru.

da ny

Já jsem vypozorovala, že valná část mužů má problémy se ztvrdlými patami. Až nechutně. A to tak, že jim až praskají a mají je bolavé. Plísně časté. Nevím, jaký např. věkový vzorek k pozorování, jste měla Vy, k dispozici. Často šlo o muže 50+ (5 leté zkušenosti i z LDN).
Ženy více nosí nevhodnou obuv. Častěji však o své nohy doma pečují a pravidelně mažou. Nohy nás nosí celý život a naši péči si zaslouží!
Mám nakročeno na odchod do starobního důchodu. Boty s vyšším podpadkem nenosím přes 30 let. „Placky“ také ne, Maximálně 3 – 4 cm. jen část léta dobré baleríny. Sandály většinou Rieker, zimní obuv také (ve slevách).
Na pedikúře jsem byla asi 5× v životě (zvědavost a dárkové poukazy). Ztvrdlé paty nemívám. 1 – 2 x v roce vezmu své jemné „patičky“ pilníkem.
. Kupuji roky kvalitní obuv (i z ortopedického hlediska), noha je jako v bavlnce. :D

iceT

Dělá, i chlapům se dělá. V létě to na nich není moc vidět, protože většina jich nosí tenisky, na ženách je to horší.
Pedi si dělám doma škrabkou. K profi už nechodím, se mi zdá, že to nemá moc valný účinek, jen jednou jsem odcházela s nohama jak miminko, protože paní použila skalpel, a oškrabala i malíčky, dneska používají nějaké brusky nebo co a není to ono.

paul1

Mohu doporučit urinoterapii se silně zředěnou urinou. Máme vyzkoušeno. Dloudodobě používáme v rodině koupele nohou v zředěné urině a mohu vřele
doporučit na základě našich výsledků, ale i výsledků u známých, kterým jsme tuto metodu doporučili.
Postup: cca 1 – 2 dcl nejlépe ranní moči (není podmínkou) zředit v lavoru cca dvěma litry horké vody,
nohy vymočit, s výhodou je dobré udělat si při tom pedikúru (např. pomocí pemzy). Spolehlivě se tímto, po několika
opakovaných koupelích odstraní plísně mezi prsty, pod nehty, v podstatě se odstraní různé mozolovité
výrůstky, otlaky na chodidlech a zhrubnutá kůže na patách. Potom opláchnout chodidla čistou vodou.
Po koupeli je dobré namazat si chodidla např. indulonou. Je to jednoduché, a jak se říká – nic to nestojí. Podle potřeby opakovat.
a opravdu to výborně pomáhá. Tuto metodu, v podstatě homeopatickou, s malým zředěním, nazýváme u nás
podle místa vzniku šikoterapie 🙂 (vznikla na východě Slovenska, kde jsme předtím bydleli).

orwell

Po padesátce nastává pozvolná proměna chlapa v čerta a ten má mj. i kopyta. Musím bohužel potvrdit to, co píše da ny a další. Chce to péči, téměř každodení. Jde to s věkem a časem je třeba se smířit s tím, že to co nemá tvrdnout tak tvrdne a naopak ☹

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

nyjono

iceT – mám malo poznámku k tebou uváděné pedikuře.
Dnes ano, používají brusky, ale současně , některé pdikérky, používajé klasickou metodu – namočit nohy do změknutí kůže a poté použít klasické nástroje.
Jsou to 2 různé druhy ošetření.
A pokud se jedná o to, že to není ono, vždy záleží na tom, kdo proces provádí. Mně to vyhovuje.

iceT

Pedikérka mě nohy namočila, a pak stejně vzala brusku.