Daňové přiznání a odpočet manželky, poradíte mi?

Podávám si daňové přiznání sám na fin.úřadě.Chci se zeptat,když manželka vydělala za loňský rok 67000 korun,můžu si ji odepsat z daní?Jak to vlastně funguje,poradí mi na úřadě?A odepisuje se to ještě?Dceru mám napsanou na sebe,takže odepisuji ji já,protože žena dělá jen zkrácený úvazek,proto ta nízká mzda.

Nejlepší odpověď
Jambalaya

Ano, pokud má manželka příjmy nižší než 68 tis., můžete na ni uplatnit slevu na dani. Jen si dejte pozor, co se do příjmů manželky počítá a co ne. Hlavně též mějte na paměti, že se jedná o 68 tis. hrubého.
Už asi po několikáté tady vykládám, abyste se nechodili ptát na daně z příjmů a DPH na finanční úřady.
To hejno slepic, které tam většinou sedí, má za úkol opsat na váš účet kolik máte zaplatit a pak kontrolovat, zda jste to zaplatil, toť vše. Ti, kteří daním rozumějí, na FÚ rozhodně nesedí.