Daňová optimalizace

Jaké jsou možnosti daňových optimalizací? co vše je možné odečíst z daní?

Nejlepší odpověď
kazisvět

jsou to všechny náklady, u kterých dokážete před finančním úřadem obhájit, že sloužily k dosažení vašeho zisku. Upozorňuji, že obhajování nemusí být snadné. Určitě si ke každému jenom trochu spornému nákladu pořiďte co nejvíce dokumentace, kterou finančnímu úřadu spojitost s výnosy prokážete.
V praxi se hodně optimalizuje tím, že se do nákladů dávají věci využívané pro osobní potřebu: auto, motocykl, kolo, výpočetní technika, televize, fotoaparát, kamera apod. U uvedených položek však hrozí riziko, že je finanční úřad jako daňové náklady pro vaše podnikání neuzná.

Další odpovědi
Diamod

Např. pomocí diamantových šperků,zvláště v nádcházejícím období blížících se Vánoc a tím i koncem roku,kdy mužete spojit příjemné s užitečným.