luckykubrt

Dalo by se vybudovat podzemní město v Ostravě z bývalých dolů ?

Nejlepší odpověď
Drap

Teoreticky ano. Ovšem proč by to kdo dělal.? Byl by to velmi náročný a drahý projekt, beze smyslu. Kdyby Bůh chtěl abychom žili pod zemí, nechal by nám narůst končetiny jako má krtek.

Další odpovědi
Kepler

Ne. V hloubkách až 1000 m jsou teploty i přes 30 st., přestože je zavedeno nucené větrání, neustále hrozí výrony důlních plynů, závaly, důlní otřesy a další nebezpečí. Opuštěná důlní díla jsou obzvlášť nebezpečná.

independent

Ne, nedalo je to moc hluboko a stejně je to zasypané.
btw. byl jsi někdy na dole?

independent

… na co je atomový kryt? Až po několika letech vylezeš, tak stejně tě to zabije.

Drap

Ono je totiž zásadní rozdíl vybudovat město, nebi protiatomový kryt pro několik málo jedinců.

luckykubrt

To by bylo město jako protiatomový kryt. 😉

luckykubrt

Například, kdyby došlo k válce mezi USA a KLDR s jadernými zbraněmi, kde by jsme se ukryli ?

Mc Merkurion

… za našich časů nás v branný výchově učili, jak se máme zachovat při jaderným výbuchu >>> všechny přednášky a školení končily slovy: „pořádně se dívejte, víckrát už to neuvidíte !!!“

luckykubrt

Tady jde o to, že pod zemí se dá ukrýt před radiací, kdyby vybuchla nějaká jaderná zařízení (bomba nebo elektrárna). Tak proto nám dal Bůh taky rozum, aby jsme se před nebezpečím měli kde ukrýt. 😉

Mc Merkurion

… kdyby nám bůh dal rozum, tak žádný takový zbraně nevyvíjíme … a zrovna bůh bude chtít, abychom se ukryli, když už na nás jednou seslal potopu a vono toho bylo víc …

Kepler

Ona by se ta radiace dostala i tam se vzduchem a větrat se musí. Leda by ten vzduch byl dekontaminován, jako u protiatomových kry­tů.