.

dá se v garzonce protopit 15000,– Kc za rok?

dům je zatepleny panelák, plastová okna. byt 24 m2. cca. 8 hodin denně byla otevřena ventilačka.
myslíte si, že bylo možno protopit za tolik peněz?
Doplňuji:
topí se ústředním topením. topení jsem stahoval na noc na 3 z pěti hodnot.

Nejlepší odpověď
kropitko

Posílám Vám :Normativní náklady na bydlení pro nájemní byty platné od 1. 1. 2010 do 31. 12. 2010
Dle těchto nákladů,když se na to kouknu selským rozumem mi vyplývá,po přibližném odečtení ostatních nákladů na bydlení,že to možné je. Je to asi tak akorát.

http://portal­.mpsv.cz/soc/ssp/­obcane/prisp_na_by­dleni

Další odpovědi
kokoťenko

Podle mého ano,ale nepíšete jakou formou topíte,elektři­na,plyn???? Příště si dáte pozor a budete šetřit,neotvírat ventilačku na 8 hodin denně,přiškrtit radiátor,když nejste doma,nemusí tam být přetopeno,no apod.

Lucimia

Zcela jistě dá.

ReHu

Údajně dá, také jde o to, jak je byt situován. Zda na jih či sever a také jestli je např. obklopen dalšími byty, které topí.
Můj kamarád bydlí v 1+1,41 m2, loni zateplovali a měnili okna. Nad i pod bytem, zleva i zprava má byty, které topí. Říkal, že téměř topit nemusí a za loňský rok zaplatil necelé 3300 Kč. Byt je situován na jih.
Myslím, že je lépe větrat intenzivně a kratší dobu.

mosoj

Aby se k tomuto problému dalo vyjádřit je třeba doplnit :

  1. čím se topilo?
  2. Na jakou teplotu se vytápělo?
  3. Jaký a kde máte odečet spotřebovaného tepla ?
  4. Jak se provádí rozpočet spotřebovaného tepla v nebytovích prostorách na jednotlivé byty.

kokoťenko

já si všiml diskuze,až když jsem to napsal. Tak to pardon.