Avatar uživatele
anonym

Dá se podívat na odlet letadel z Ruzyně jinak,než jako cestující?

Dcera by ráda viděla letadla jak odlétají,ale nevím,jestli je na Ruzyni nějaký prostor ,třeba i venkovní,kde bychom se postavili a koukali na letadla.Aniž bychom někam cestovali a nebo podnikali exkurzi s doprovodem.Díky moc

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? kablik, Luss před 4385 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Luss

Na Ruzyni je takova radoby vyhlidkova "terasa". vkladam odkaz na mapu letiste, ale ta terasa tam neni zakreslena. Je mezi terminalem 1 a 2 - jde se po schodech do patra, jsou tam ukazatele. Nicmene oproti tomu, co byvalo videt z terasy kdysi - to byla Ruzyne na dlani, ted neni videt skoro nic. Je uzka, jakoby zapadla do te budovy, takze vidite letadlo pri vzletu, ale pojizdet atd ho nevidite. Pak je tam restaurace v patre (tam se vchazi po schodech vedle odbavovaci haly Term.1), ktera je pro verejnost (i kdyz tak nevypada) a ta ma okna take na plochu, ale taky nic moc. Mozna je lepsi pocihat si nekde v okoli letiste, odkud foti spotteri = lovci snimku.
Zkuste take mrknout na www.planes.cz

Doplňuji:
to BEAES: fakt je, ze pokud chce dcerka tazatele videt jen tak par letadel, tak ta teraska staci. Ja jsem deformovana, jsem silenec do letecke dopravy, takze pro me videt jen takovy kousek z celeho startu nestaci ;-)

Zdroj: http://www.prg.aero/cs/site/sl uzby_letiste/sluzby_cestujicim /mapy_letiste/celkovy_pohled_n a_letiste/mapa_letiste_3D.htm

Upravil/a: Luss

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
BEAES

Z terasy jsou odlety pěkně vidět a část dráhy, můžete si tam dát i oběd,či kávu, myslím, že je to dostačující a dceru by taková vyhlídky mohla uspokojit.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Terryle

Kdyby dcerku neuspokojila terasa nebo restaurace, doporučuju udělat si minivýlet k prahu hlavní dráhy mezi Jeneč a Dobrovíz - http://goo.gl/… . Dá se dojít až těsně k plotu. A stát těsně za prahem dráhy ve chvíli, kdy něco přistává nebo startuje, to je síla zážitek. Hukot, brajgl, příval energie, jak to kdo bere :o) Člověk má pocit, že kdyby malinko povyskočil, tak si na to letadlo sáhne. Jen předtím, než se vyrazí na výlet, doporučuju mrknout na http://atis.tovara.cz/… . Důležité je číslo u "RUNWAY IN USE" - 06 znamená přistávání ze směru od Jenče, starty směrem na Suchdol, 24 naopak (06/24 je hlavní dráha). 13/31 je záložní, používaná spíš výjimečně, 31 znamená přistání od Jinonic, start na Dobrovíz, 13 naopak.

před 4290 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava