lejdy.můn

Dá se někde na netu najít záznam ‚prehistorických‘ ročníků předávání cen Grammy?

Konkrétně tedy z let 1969–1970.
Vůbec nejvděčnější bych byla za záznam komplet celého večera, ale nevadí ani kratší dílčí videa.

Potřebovala bych nějak posbírat dohromady hlavně kategorie:

  • Song of the Year
  • Record of the Year
  • Album of the Year
  • Best Contemporary Song
  • Best New Artist

…a to z obou dvou ročníků
Něco málo jsem našla na YouTube, ale jsou to opravdu jen fragmenty, takže pokud byste někdo věděli, kde případně hledat kompletně celý záznam, moc by mi to pomohlo, jelikož strejda Gůgl zaujímá k mým dotazům dlouhodbě netečný postoj. 🙂

Díky moc

Doplnění:
Ještě než mi otázku kvůli ‚sešlosti věkem‘ uzamčou, tak přidávám aspoň letmý poděkování Štamgastovi za jeho snahu…
A zároveň prosím ostatní: kdyby někdo někdy někde něco přece jen objevil, kdykoliv napište třeba i do diskuze nebo přímo mně do zpráv – za každý nápomocný odkaz budu moc vděčná.
Díky 😉

Nejlepší odpověď
štamgast

Zkus kickass.to a thepiratebay.se

Další odpovědi
Mravenec

Bohužel tě možná zklamu, ale staré věci vč. filmů atd. už lidi nenahrávají na net, nebo stránky kde to dřív bylo, nefungují. :-/

lejdy.můn

Mravenečku, díky i tobě. Pokud jde o to sdílení starých věcé na netu, tak ono asi záleží, o co konkrétně se jedná. Musím říct, že já poslední dobou sleduju spíš opačný trend: toho starýho ‚matroše‘ je na netu fůra a pamětníci se o svoje poklady a vzpomínky kupodivu dělí rádi. Problém ale můžou být autorská a vysílací práva: mám na YouTube vytvořených několik desítek playlistů a každou chvilku z nich musím odstraňovat smazaná videa (a nemyslím si, že si je mažou sami ti, co je tam nahráli). ☹

Co mě ale udivilo: že ani na oficiálním webu Grammy nemají k dispozici žádný archiv (ať už veřejně dostupný nebo placený), kde by byly kompletní záznamy všech večerů.
Nějaký fotky i video záznamy z těch ‚mých‘ večerů na netu jsou, takže nějaký fotograf a kameraman na té akci zřejmě být musel. A jelikož každý takový Grammy ceremoniál byl vždycky velká událost, tak se mi nechce věřit, že by si to NARAS nechtěla zdokumentovat celý a spokojila by se jen s těmi pár fotkami, co jsem našla. A pokud celý záznam natočený mají, tak nechápu, proč si to syslí někde v archivu a nedají lidem možnost zkouknout to aspoň za poplatek… telata jedny sobecký hamižný. ☹

lejdy.můn

Štamgaste, díky moc za snahu, ale i torrenty zklamaly. Modernou z let 2000+ se to tam jenom hemží, ale z těch prastarých ročníků, bohužel, lautr nic. ☹