anonym :D

Cvičím správně? (Doplnění)

Zdravím! Asi před měsícem jsem začal cvičit s vlastní vahou a asi po dvou týdnech mě z toho kompletně přestaly bolet svaly. Tím myslím to, že při cvičení mě bolí, ale druhý den nic. Znamená to, že už mi svaly neporostou a budu jenom spalovat tuky, nebo jsem si prostě jen zvykl? Cviky dělám například bulharske dřepy, kliky, shyby, plank apod. Obvykle dělám 20 opakování ve 3 sériích a cvičím obden.

Odpovědi
nyjono

Cviky které popisuješ nejsou vhodné ke spalování.
Takže ne, nebudeš jen spalovat.
Svaly si zvykly.

A taky je vhodné dotaz doplnit a potom pokračovat např. v diskuzi. Není dobré zakládat nový dotaz.

Justin1

Pro spalování tuků je nejvhodnější aerobní aktivita, čili taková, při které se zadýcháš a kterou zároveň vydržíš dělat bez odpočívání třeba hodinu. Může to být aerobní cvičení, rychlá chůze, jízda na kole nebo na kolečkových bruslích. Na začátku se spalují převážně cukry a přibližně po 20 minutách aktivity začíná převažovat spalování tuků. Můžeš si pořídit sporttester, který bude sledovat, jak dlouho máš tepovou frekvenci v aerobním pásmu (asi kolem 70 % maximální tepové frekvence).

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Daidal

Nejsou vhodné ke spalování? A které jsou? Podle mě třeba plank, ale i dřepy a kliky jsou ideální ke spalování tuků. Plank každopádně, nehledě na série a opakování. Ty ostatní už závisí na míře opakování, střídání a pauzy mezi tím.
Na spalování je jinak dobré spíš něco jako kardio a HIIT. Nejde o to ty svaly nějak namáhat, ale jde spíš celkové „zahřátí“ těla. Když nepočítám nějaký běh, rotoped, plavání, různé druhy sportů při kterých se prudce pohybuje/běhá, tak tohle jsou dobré CVIKY na hubnutí. Tyto cviky jsou základ a jestli chce nabírat svaly nebo spalovat tuy, tak je to „jen“ otázka intenzity, způsobu/techniky a stravy.

Daidal

Tím zahřátím těla jsem myslel prostě nějakou prudší aktivitu, třeba dělat pár cviků pro celé tělo a rychle je střídat pořád dokola. Zkrátka skoro nonstop pohyb, který ale nenamáhá tolik, jako posilování s těžkými vahami/činkami…ale třeba jen s vlastní váhou v menší míře – aby se toho mohlo udělat víc a rychle.