Rhapsody

Čtyři druhy ovoce

Na jedné soutěži byly 4 druhy ovoce (kiwi, mandarinka, banán a švestka) zavřeny do čtyřech krabic (v každé krabici jedno ovoce).
Lidé měli tipovat, v jaké krabici je jaké ovoce. Celkem 123 lidí tipovalo tak, že 43 neuhodlo ani jedno ovoce, 39 lidí uhodlo jedno ovoce a 31 lidí uhodlo dvě ovoce.

Kolik lidí uhodlo 3 ovoce a kolik 4 ovoce?

Nejlepší odpověď
speedy111

proc sem davate takove hadanky to nejsou hadanky ale matika ☹

Další odpovědi
FOG

Nevim,jestli je to spravne,ale pokusim se odpovedet.
Ze 123 neuhodlo ani jedno 43,takze zbyva 80 lidi. Z tech 80 uhodlo 1× 39,takze zbyva 41 lidi.A 2× uhodlo 31,/napr. uhodlo kiwi a mandarinku a spletlo si – zamenilo jen banan se svestkou/,zbyva 10 lidi.
No a kdo uhadne 3 ovoce,tak logicky rekne,co je v posledni krabici tez spravne.
Tedy moje odpoved je,ze 3 a 4 ovoce uhadlo 10 lidi.

lejla37

10 lidí uhodlo 3 nebo 4