dust8

Čím to je, že ve Win 7 se spodní lišta nastavená jako schovaná, sama zobrazí, a hned pak skryje, i když se nehýbá myší?

Prostě ten celý panel který se nachazí ve spodní části Windowsu.

Vir? Hacker? Spyware? Adware?

Odpovědi
Radius

Také mám Windows 7, ale ta spodní (tmavě modrá) lišta je tam stále.
Zmizí, když stisknu F11 (= celá obrazovka), když stisknu F11 znovu, opět se spodní lišta objeví.

elkon

Skrývání lišty hlavního panelu se dá snadno nastavit, ale že by se schovávala sama? Nastavit lze když na hlavní panel (někde mimo ikony), klikneš pravým tl.myši a otevřeš vlastnosti. Také ale můžeš systém vyčistit, zkus Malwarebytes, je v základu zdarma.

anonym

Tak na windows jsou viry/spyware/adware samozřejmě velmi pravděpodobné, ale s tímto chováním nemusí nutně souviset. Tady spíš sehrává roli nějaká špatně otestovaná 3rd party aplikace (a to včetně různých ovladačů které zasahují do gui) nebo na pozadí probíhají aktualizace systému, které vyhazují a hned zavírají skrytá okna (ano absurdní já vím ale stávalo se to, windows měly aktualizace řešeny skutečně předpotopně ve srovnání s jinými systémy) … na toto nelze odpovědět. zkrátka chybí dost informací. Přechod na macOS nebo ubuntu linux by vás samozřejmě podobných problémů navždy ušetřil a to včetně věčného strachu z virů a hackerů, je jen na vás zda chcete problém řešit systémově nebo si o něm jen tak popovídat 🙂