weronika

co znmená když má slepice tvrdé vole,plné vole a poloprázdné?

jedna slepice mi nežere má tvrdé vole…ostatní mjí poloprázdné
děkuji za všechny rady

Odpovědi
anonym

Ptactvo má vole jako jakousi předzásobárnu, kam jde krmivo, než jícnem přejde k žaludku, kde se stráví, nebo v případě krmení mladých pták z volete potravu vyzvrátí a mladí ji tak mohou sezobat.
Bere se to obecně tak, že když je vole plné, tak je pták nasycený. Není to ve skutečnosti pravda, protože proces nasycení se odehrává až v žaludku. U slepic to funguje tak, že je to známka jejich nasycenosti, protože kuřata se také krmí samostatně zrním, krmnými směsemi apod.

hanulka11

zde si to přečteš i další rady

http://drubez­.chovzvirat.com/clan­ky/chov-slepic.html