Human

Co znamenaju bloky (uzemna jednotka)?

Zdravim, casto v americkych filmoch/serialoch pocujem vety typu „2 bloky odtialto“, co znamena to bloky? Bude to zrejme nejaka uzemna jednotka alebo take nieco, ale chcel by som vediet viac. Dakujem :D

Nejlepší odpověď
anonym

1 Blok je cca 100 m (jedná se postavený blok domů).
Všimni si, že typická americká města jsou stavěna v pravoúhlé síti a ve srovnatelných rozměrech,

Další odpovědi
Lamalam

Prostě od jednoho nároží k tomu dalšímu.

setapouch

Je to delkova mira odpovidajici ceske delkove mire ulice (srov. dve ulice odtud).

klumprt

Podle mě je blok skupina budov ohraničená ulicemi. Jak říká mowla, v amerických městech jsou bloky většinou pravoúhlé, ulice rovné, proto jde o dobrý orientační prostředek.