Ondraqwe

Co znamená , že má holka krámy?

Nejlepší odpověď
Drap

má menzes

Další odpovědi
annas

jde o expresívní pojmenování pro menstruaci, měsíčky, dnes se nejvíc používá výraz menzes,

1. Tento původní, dnes nespisovný výraz krámy, má spojitost s řeznickými krámy a prodejem masa ve středověku, prodejny se nazývaly masné krámy , byly nečisté , plné krve, často zapáchající., tedy
velice nepěkná místa, páchnoucí, špinavá, všude krev…

Navíc ve středověku ani nikdo nevyráběl speciální prostředky pro intimní dámskou hygienu, takže vzhledem i ke špatné hygieně obecně byla žena při menstrauci považovaná za rituálně nečistou, nesměla třeba pobývat v určité domácnosti atd, vlivem špatné hygieny často zapáchala.

Příklad – povídka Ivana Olbrachta Událost v mikve – židovské ženy se musely několik dní po menstruaci koupat v lázni, aby se očistily, jinak byly rovněž považovány za nečisté

Z toho plyne, že to, co ženu jistým způsobem obtěžuje, se z těla odstraňuje, Židé považuji za nečisté atd.

I dnes je třeba dodržovat při mensturaci hygienu, aby nedocházelo ke vzniku dalších problémů a zaschlá krev nezapáchala..

2. Podle SNČ a Machkova slovníku slovo krámy pochází z německého krám jako pojmenování pro věc či záležitost.

Roman71

Jednoduše menzes, jak píše Drap,
nebo také „měsíčky“, „perioda“, „přijela teta Irma“, „jahodový týden“..

tituly

Co asi. Je nepořádná. 😂

zjentek

Že barví 🤫

michalds

Má na půdě schované staré věci. Staré krámy. Nebo ve sklepě?

Arcimozek

Krvácí, jako jsem krvácel já, když jsem byl ve svých třiceti letech pobodán nožem.