helcaify1

Co znamená SMOLNĚJI?

Nejlepší odpověď
annas

Odvozené od smolný – ve významu nešťastný, připomínající smůlu = neštěstí, nezdar.
Smolnějí – určuje vyšší míru nezdaru, dotyčný je víc nešťastný, protože jde o 2. stupeň od příslovce smolně, smolněji, nejsmolněji.

Další odpovědi
marťa382

Není to 2.stupeň od smolně (,,víc smolně'' :D)?A smolně bych vysvětlila jako ,,se smůlou''. Ale nevím, možná ne, jenom tak přemýšlím.