Zlaticko 9

Co znamená pro obyčejného občana krach země?

Nejlepší odpověď
anonym

Jeden z efektů může být i hyperinflace jako ve 30. letech v Německu nebo poválečná v Argentině.
Veškerá aktiva včetně bankovek doma a v peněžence se prudce znehodnocují.
Je to vlastně zhroucení celostátního peněžního systému.
Takže stát může nadále vyplácet dávky, ale v postatě téměř bezcennými papírky.

Další odpovědi
Michal Kole

např., že stát přestane vyplácet důchody, dávky nezaměstnaným,…

led

Krach štátu je vlastne aj krach občanov, strácajú podporu štátu.