Kryšpín

Co znamená když politik při projevu rozhazuje rukama?

Potvrzuje svoji pravdu anebo to má jiný význam.

Nejlepší odpověď
marci1

Zřejmě máš na mysli Fialu. 🙂
Kdo přehnaně gestikuluje, tedy příliš rozhazuje rukama, vyjadřuje nejen bujaré emoce a vnitřní neklid, ale mnohdy i to, že před Vámi něco skrývá. Naopak drobná gestikulace, ba dokonce zrcadlení s druhým (založí ruku přesně jako Vy) naznačuje sebedůvěru a konsensus.
https://impro­ovio.cz/2017/02/­co-o-vas-prozradi-rec-tela/

Další odpovědi
orwell

Znamená to, že v tom plave. Kdyby připažil, půjde ke dnu.

schranka

Nemusí to být jednoznačné potvrzení toho, že lže nebo mluví pravdu. Spíš je to člověk, který se neumí moc dobře vyjadřovat, není si jistý sám sebou, nejspíš ani tím, o čem mluví. V některých případech to může být známkou agresivity, vzteku, nervozity, strestu a snahy o dominanci (vnucování svých postojů). Může to znamenat i to, že dotyčný lže, ale taky může jít jen o (jeho vnitřní) nejistotu, neklid.
Často takový člověk přehnaně chce, ať mu druhá strana (posluchači) věří nebo stojí na jeho straně. To nemusí znamenat, že lže. Taky může mluvit o něčem subjektivním a přeje si, ať ostatní stojí za jeho pravdou, jeho názorem. Může toužit po podpoře a sdílení jeho postojů.
A může jít jen o zlozvyk. Někdo je zkrátka zvyklý přehnaně gestikulovat.
To se dá vztáhnout na každého i obyčejného člověka, nejen na politika. I politik je jen člověk, na kterého se vztahuje lidská psychika.

paul1

Gestikulují různě, někdy je to zábavné. Jeden třeba kýve hlavou, připomíná mi to kývání hlavou psa, takové figurky, či jak to nazvat, která se svého času vozila za zadním sedadlem v autě. Také se říkalo, že když Husák potahuje za klopy svého saka, tak že kecá (on většinou za klopy popotahoval).

Mark Spencer

Thanks for sharing this best stuff with us! Keep sharing! I am new in blog writing. All types of blogs and posts are not helpful for the readers. Here the author is giving good thoughts and suggestions to each and every reader through this article. literature-essay Quality of the content write my assignment is the main element of the blog and this is the way of writing and presenting.

Davit Jack

That is additionally a very good article that todd s01 margaret black blazer I absolutely loved reading. It is not every day that I am getting to look at something like this. Desire you may have many extra top articles to share with us.

Felton Nixon

Každý, kdo hodně rozhazuje rukama, se před vámi pravděpodobně snaží něco skrývat, ale může to být i výraz jeho bujných emocí nebo vnitřního neklidu. Naopak skromná gesta nebo napodobování druhého vyjadřují sebejistotu a souhlas. přenášet mnoho informací z jednoho místa na druhé.
zdroj: geometry dash lite