SanJay .

Co znamená, když o mně někdo řekne, že jsem zaujatý?

Nejlepší odpověď
annas

Záleží na kontextu.

  1. můžete být zaujatý pro něco, pro někoho, čím, mít velký zájem o čtení, věnujete pozornost třeba hudbě, jindy jste např. zaujatý čtenář, posluchač, student; zaujatý četbou, prací aj.
  2. zastáváte již předem nespravedlivé, jednostranné stanovisko, pohled, názor, zpravidla negativní – opakem je nestrannost, objektivnost. Zaujatý (předojatý) např. politik, kritik ap.

Další odpovědi
Lamalam

Jsi neobjektivní.

redy

Stačí, když se ti někdo nelíbí, a už po něm jedeš. A je ti fuk, jestli je v právu nebo ne. Tem člověk, i kdyby se rozkrájel, u tebe nemá šanci.

marci1

Znamená to, že jsi něco jako předpojatý, jednostranný. 🙂

bolak

Třeba když kamarád řekne o nějaký ženský že je to příšerná kráva a zeptá se tě na tvůj názor, a ty to třeba nemůžeš objektivně posoudit, protože je to tvoje máma. (ty jsi zaujatý)

Nebo když se jinýho kamaráda zeptáš, kdo má lepší vyhledávač jestli google a nebo seznam a on řekne že seznam, a přitom třeba pracuje pro Seznam.cz (kamarád je zaujatý)

Nebo děti ve škole namalujou obrázek, a učitelka má vybrat ten nejhezčí na nástěnku, a vybere ten, kterej maloval jistý Jindra K., který je čirou náhodou její syn. (učitelka je zaujatá)

To byly tři příklady, na kterých se dá tak nějak vysvětlit, co to ta zaujatost zhruba znamená, na definice jsem totiž levej.

Emefej

Zaujatý čtenář zaujatý vůči autorovi.