Avatar uživatele
SanJay .

Co znamená, když o mně někdo řekne, že jsem zaujatý?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? marci1 před 3095 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Záleží na kontextu.

  1. můžete být zaujatý pro něco, pro někoho, čím, mít velký zájem o čtení, věnujete pozornost třeba hudbě, jindy jste např. zaujatý čtenář, posluchač, student; zaujatý četbou, prací aj.
  2. zastáváte již předem nespravedlivé, jednostranné stanovisko, pohled, názor, zpravidla negativní – opakem je nestrannost, objektivnost. Zaujatý (předojatý) např. politik, kritik ap.

Upravil/a: annas

2 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?quentos, vagra Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Lamalam

Jsi neobjektivní.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
redy

Stačí, když se ti někdo nelíbí, a už po něm jedeš. A je ti fuk, jestli je v právu nebo ne. Tem člověk, i kdyby se rozkrájel, u tebe nemá šanci.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Znamená to, že jsi něco jako předpojatý, jednostranný. 🙂

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bolak

Třeba když kamarád řekne o nějaký ženský že je to příšerná kráva a zeptá se tě na tvůj názor, a ty to třeba nemůžeš objektivně posoudit, protože je to tvoje máma. (ty jsi zaujatý)

Nebo když se jinýho kamaráda zeptáš, kdo má lepší vyhledávač jestli google a nebo seznam a on řekne že seznam, a přitom třeba pracuje pro Seznam.cz (kamarád je zaujatý)

Nebo děti ve škole namalujou obrázek, a učitelka má vybrat ten nejhezčí na nástěnku, a vybere ten, kterej maloval jistý Jindra K., který je čirou náhodou její syn. (učitelka je zaujatá)

To byly tři příklady, na kterých se dá tak nějak vysvětlit, co to ta zaujatost zhruba znamená, na definice jsem totiž levej.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Zaujatý čtenář zaujatý vůči autorovi.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek