Elis Pokorná

Co znamená každé číslo na kroužku u ptáka?

Ví to někdo, nebo nevíte někdo stránku, kde to zjistím? Nikde jsem to nenašla.. Máme doma nadulku, tak bych chtěla podle kroužku zjistit přesný rok „narození“ atd.. Děkuju :)

Nejlepší odpověď
badisko

Je toho vic co je dobre vedet cti tady … http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Krou­žkování

Další odpovědi
Funna

to tam je..celé datum narození, stát a č. chovalele…aspoň náš korelák to tak měl…

Doplňuji:
to je sice hezké co píše badisko..ale to platí pro volně žijí ptáky, ne pro ty, co jsou chováni v zajetí…takže je hodně mimo mísu..a tím pádem i ctěný pan dr.axl, když dá palec za odpověd, která vůbec na otázku neodpovídá…no jo, no..někdo vidí link v odpovědi a už je z toho na větvi…