Rokio

Co všechno vykonáváte za domácí práce (otázka určená primárně mužům)?

poznámka: Zajímají mě hlavně ty vaše činnosti, které vykonáváte pro domácnost, jenž konáte pravidelně a ne jednou za čas.

Mezi moje domácí práce, kterým se věnuji, patří:

  • čištění kočičího záchodu
  • venčení psa
  • vynášení odpadkového koše z kuchyně (a někdy i ostatních košů)
  • třídění odpadu a jejich odnos do recyklačních kontejnerů
  • vyzvedávání a vracení knížek v knihovně pro mámu (mamka je vášnivá čtenářka)
  • práce poslíčka
  • pomáhání s nakupování potravin (obvykle a někdy i jiného zboží)

Nejlepší odpověď
schranka

Spoustu z toho tvého seznamu bych nebral jako práce. Asi polovinu. Jsou to drobné činnosti. Přece jen vynést odpadkový koš a podobné kravinky nejsou žádná skutečná práce. Dost možná je to jen můj úhel pohledu, ale tak to beru. Já si pod tím představuji spíš zpracování a ukládání palivového dřeva, odhazování sněhu, sečení trávy, práce na zahradě, občasné opravy kolem domu, kontrola a údržba spotřebičů a zařízení, různé zvelebování pozemku, kutilství v garáži nebo kůlně, více mechanické, technické a řemeslné činnosti. A klasika: úklid, žehlení, vaření. Z toho úklid v sobě zahrnuje mnoho činností.

Další odpovědi
jirka F

  • Utírání nádobí někdy i mytí nádobí.
  • Venčení psa
  • Nakupování

Od jara do podzimu je dost práce na zahradě s pěstováním zeleniny a ovoce.

Samozřejmě si nevzpomenu na všechny činnosti ale souhlasím s tím co napsal uživatel schranka.

paul1

V podstatě stejné práce jako „schranka“, až na ty poslední dvě věty. Mimo uvedeného ještě sušení sena, práce okolo králíků (čistění kotců, krmení atd.).
Z vaření jen kafe a dost často dělám snídaně (do postele).

Lotr2008

Třídím prádlo ze sušáku a pak ho odnáším do vhodných šuplíků. Jinak na nějaké luxování, vyndavání myčky nebo nakupování už moc sil nemám. I když občas taky jdu nakoupit, ale to jenom když jde o malý náklad.

agentpv

Jelikož nemám řidičák a veškerá starost o auto padá na mou manželku- dělám toho doma víc než běžný muž. Úklid kuchyně, obýváku, wc, zvládnu prát, vařit a blbnout s dcerou …