Avatar uživatele
Rokio

Co všechno děláte na internetu z činností, které jsou užitečné?

poznámka:

užítečné činnosti na internetu = např. internetové podnikání, malování obrázků přes počítačovou grafiku, bloggování, programování, průzkum trhu za účelem koupě zboží, čtení seriózních zpráv apod.

Do neužitečných činností patří kupříkladu hraní PC her, Facebook, sledování bulváru, surfování bez využití nabytých informací atd.

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, dudu, tatanka před 2524 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dudu

Díky internetovému bankovnictví obsluhuji běžný účet, obchoduji na burze, investuji do investičních fondů, penzijního připojištění, nakupuji cenné kovy a občas uskutečňuji směnárenské operace.

Upravil/a: dudu

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Ano, internet se stává, nebo se již stal hlavní a levnou komunikační „dálnicí“.
Ovšem to co vyjmenováváš za činnosti, bez těch se lze bez problémů obejít.
Bez internetu se ale neobejdou podnikatelé při komunikaci se státní správou. V mnoha případech to již jinak nejde (datové schránky a pod.). Poslední příklad je zavádění EET.
Je to ale komunikace lehce zranitelná a lehce manipulovatelná či anonymní.
Vše toto je ale potřebné pro konečné řešení ovládnutí mas. Bohužel nikde nevidím snahu tyto dopady omezit.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Nejde asi jenom o činnosti na internetu, (viz malování, programování), ale asi o celkové využití počítačů. Ne? Rokio, jsem už „pamětník“ 🙂
Takže:
Všeobecné: internetové bankovnictví (obsluha B.Ú., platba daní, ostatní platby, převody mezi bankami a fondy), korespondence, obsluha telefonních účtů, „průzkum trhu“ a nákupy na e-shopech, shánění informací, podkladů, manuálů a návodů, čtení a stahování odborných článků, řešení různých problémů pomocí kontaktů na různých serverech, stahování e-knih, MP3 hudby, MP3 pohádek pro vnoučata a.t.d.
Osobní: kontakty s rodinou a přáteli na Skype, korespondence, práce s fotografiemi, „stříhání“ videa, kreslení schemat a potřebných nákresů, zpracovávání přehledů B.Ú., rodinného hospodaření a vypracovávání přehledu plateb na bydlení a energie-to vše pomocí sestavených tabulkových kalkulátorů, zpracovávání a kopírování věcí na SD karty pro smartphony a.t.d.
Kdysi: (jako OSVČ-revizák a projektant elektro) od r.1989, psaní revizních zpráv, posudků a technických zpráv k projektům, zpracovávání rozpočtů (včetně programování vlastních rozpočtových programů-ještě „retro“ v klasickém Basicu- a jsou funkční a použitelné dodnes i na PC 🙂!), od r. 1995 vypracovávání kompletních projektů, včetně kreslení veškeré výkresové dokumentace, veškerá korespondence a účetnictví související s podnikáním.
Stačí?
Hry, Facebook, bulvár a bezúčelné surfování- na to nemám čas ani chuť ani teď i když už jsem v důchodě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Seriozní zprávy se hledají někdy dost obtížně. Občas hledám informace k věcem které potřebuji, nebo mne zajímají.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Tw!st

Co když Facebook souvisí s internetovým podnikáním? Bez využití této sociální sítě bych si neuměl představit marketing svého internetového podnikání. 70% objednávek nám chodí právě z Facebooku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Stahuji si filmy, hudbu, jazyky. Jazyky se pak učím. Surfuji po internetu, některé soubory si stahuji – zajímavé články, fotky a pod. Nepodnikám a na maily, které mi to nabízejí nereaguji.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

Myslím, že co je pro jednou neužitečnou činností, je pro druhého přínos. I když třeba soukromý.
Třeba takové hraní her může jednoho odreagovat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Funna

nechápu, do ti dal právo určovat co je užitečné a co ne… proč by malování obrázku, nebo blogování mělo být užitečnější, než cokoliv jiného…to, že tebe to baví, neznamená, že je to užitečné i pro ostatní…
já dělám tam vše, co je důležité pro mne a co mne baví (ale FB, nebo bulvát, nebo blogování – speciálně blogging je pro mne naprosté ucpávání netu nesmysly – to není)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Z toho, co ty považuješ za užitečné činnosti,
považuju za užitečné jenom zprávy.

A naopak díky Facebooku jsem před nějakou dobou
dohledala celkem dost „ztracených“ bývalých spolužáků
(přesněji díky facebookovým profilům jejich dětí)…

Ono ani tak nejde o to, co člověk v internetu dělá,
ale jak to dělá a k čemu tu kterou službu využije.

Např. Facebook nejsou jenom „selfíčkové“ profily nebo rozhádané
skupiny. Když si dobře sestavíš komunitu kolem sebe, můžeš se i
leccos zajímavého a užitečného dozvědět nebo naučit.

Ale to platí pro všechno, co člověk dělá.

Upravil/a: ivzez

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
monikabart

Pokud můžu, snažím se pomoci lidem správnými informacemi.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… „malování obrázků přes počítačovou grafiku, bloggování“ … teda já osobně nepovažuji za užitečné činnosti a naopak „hraní PC her, …, sledování bulváru, surfování bez využití nabytých informací“ ano >>> víš co se díky tomu ušetří peněz za tisk a knihy a automaty? …

před 2524 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek