jirka F

Co znamená to upozorňování v prohlížeči?

Různé weby od youtube až po zpravodajské.Na­bízejí tzv. upozorňování v prohlížeči co to vlastně je?

zdroj obrázku: pixabay

Nejlepší odpověď
ivzez

Nedoporučuji. Po odsouhlasení by Vám chodil spam,
tedy upozorňování na obsah, který (asi) nikoho nezajímá.

Nepovolte webům ani zjišťování polohy,
přizpůsobovaly by Vaší poloze reklamu.

anonym

Ve výchozím nastavení nemá žádná webová stránka právo posílat ti upozornění na nové články / slevy / nabídky / akce … pokud není zrovna zobrazena v prohlížeči. Pokud ale povolíš tyhle web push notifikace, tak ti může dotyčná stránka poslat upozornění na novinku i když otevřená v prohlížeči zrovna není !! pozor na to dovedeš si jistě představit jaké to může mít důsledky, když toto povolíš každé stránce budou tě bombardovat notifikacemi aniž bys vůbec nějaký web otevřel ve viditelném okně prohlížeče.

anonym

u některých webů je to doslova jako když jim otevřeš speciální schránku s nápisem žeru reklamu !! Má to ještě nějaký smysl u webových aplikací, které tě třeba mohou upozornit na nový email, nebo novou zprávu, nějakou ukončenou cloudovou úlohu, tam všude to smysl má … ale u zpravodajských serverů a blogů velký pozor 🙂 může se to snadno zvrtnout.

Dochy

Příliš rychle uzavřeno…
Většinou jde o reklamy (SPAM). Na seriozních webech může jít třeba o upozornění na nové články (tam to může mít smysl – povol pouze na webech které Tě opravdu zajímají) a třeba u FB jde myslím i o upozorňování na zprávy z messengeru.