panenka

Prosila bych o radu

ted jsem na svém počítači narazila přidělených kvot že je tam na semaforu červená a napsáno diskové kvoty jsou zakázány a pod tým poolit můžete mi vysvětlit prosím co to znamená
Doplňuji:
Děkuji vám miroslave

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Povolení diskových kvót
Otevřete složku Tento počítač.
Pravým tlačítkem myši klepněte na diskový svazek, u kterého chcete povoli diskové kvóty, a klepněte na příkaz Vlastnosti.
V dialogovém okně Vlastnosti klepněte na kartu Přidělená kvóta.
Na kartě Přidělená kvóta zaškrtněte políčko Povolit správu přidělování kvót.
Klepněte na jednu z následujících možností a potom na tlačítko OK.
Odepřít místo na disku uživatelům překračujícím maximální kvótu

Uživatelům, kteří překročili maximální kvótu, zašle systém windows chybovou zprávu o nedostatečnému místě na disku. Tito uživatelé nebudou moci zapisovat na svazek žádná další data, dokud ze svazku neodstraní nebo nepřesunou některé soubory.

Jednotlivé aplikace mají vlastní postupy zpracování této chyby. Dané aplikaci se svazek jeví jako plný. Necháte-li toto zaškrtávací políčko prázdné, mohou uživatelé překročit maximální diskovou kvótu. Povolení kvót při neomezeném využití místa na disku má význam v případě, že nechcete uživatelům odepřít přístup ke svazku, ale chcete sledovat využití místa na disku jednotlivými uživateli. Můžete také určit, zda do protokolu má nebo nemá být zaznamenána událost, při které uživatelé překročí úroveň pro upozornění týkající se diskové kvóty nebo maximální kvótu.

Omezit místo na disku na

Zadeje velikost místa na disku, kterou budou noví uživatele moci na svazku využívat, a velikost místa na disku, která musí být využita v okamžiku zaznamenání události do systémového protokolu. Tyto události mohou zobrazit správci v Prohlížeči událostí. Můžete použít desetinná čísla (například 20,5). Při zadání hodnot maximálních diskových kvót vyberte z rozevíracího seznamu požadované jednotky (například KB, MB, GB atd.) Další informace o Prohlížeči událostí získáte klepnutím na odkaz Příbuzná témata.

Protokolovat překročení maximální kvóty uživatelem

Pokud jsou povoleny kvóty, je do systémového protokolu v místním počítači zaznamenána událost vždy, když uživatel překročí maximální kvótu. Správci mohou tyto události zobrazit v Prohlížeči událostí, přičemž různé typy událostí na disku mohou filtrovat.

Ve výchozím nastavení jsou události týkající se kvóty zapisovány do systémového protokolu v místním počítači v hodinových intervalech. Interval zapisování událostí týkajících se kvóty do systémového protokolu v místním počítači je možné změnit pomocí příkazu fsutil behavior. Další informace o Prohlížeči událostí nebo příkazu fsutil behavior získáte klepnutím na odkaz Příbuzná témata.

Protokolovat překročení úrovně pro upozornění uživatelem

Pokud jsou povoleny kvóty, je do systémového protokolu v místním počítači zaznamenána událost vždy, když uživatel překročí úroveň pro upozornění. Správci mohou tyto události zobrazit v Prohlížeči událostí, přičemž různé typy událostí na disku mohou filtrovat.

Ve výchozím nastavení jsou události týkající se kvóty zapisovány do systémového protokolu v místním počítači v hodinových intervalech. Interval zapisování událostí týkajících se kvóty do systémového protokolu v místním počítači je možné změnit pomocí příkazu fsutil behavior. Další informace o Prohlížeči událostí nebo příkazu fsutil behavior získáte klepnutím na odkaz Příbuzná témata.

Poznámky

Složku Tento počítač otevřete klepnutím na tlačítko Start a na příkaz Tento počítač.
Pokud daný svazek není naformátován v systému souborů NTFS nebo pokud nejste v příslušném místním počítači členem skupiny Administrators, nezobrazí se v dialogovém okně Vlastnosti karta Přidělená kvóta.
Prohlížeč událostí vytváří historické chronologické záznamy o uživatelích, kteří překročili úroveň pro upozornění a maximální kvótu, a zaznamenává i datum a čas překročení. Neposkytuje však informace o tom, kteří uživatelé úroveň pro upozornění právě překračují. Tyto informace lze zjistit klepnutím na tlačítko Přidělené kvóty.

Další odpovědi
GangstaHelper

Opravdu, Miroslave? To nešlo aspoň trochu zestručnit před tím kopírováním?

Disková kvóta je služba v systémech založených na Windows NT, která umožňuje oprávněným osobám kontrolu nad využitím disků jednotlivými uživatelskými účty.

Diskové kvóty se využívají hlavně na místech s účty s omezeným přístupem (školy, kavárny, herny) a obvykle dostane uživatel přiděleno 10–100MB místa.

kikinka2210

Disková kvóta je služba v systémech založených na Windows NT, která umožňuje oprávněným osobám kontrolu nad využitím disků jednotlivými uživatelskými účty
Doplňuji:
mimochodem děkuji za palec dolů