Altair-AC

Co vlastně herpes dělá?

Projel jsem asi 10 webovek a nikde jsem se nedočkal,co vlastně herpes bude dělat uvnitř nakaženého jedince.Jen jsem se dočetl,že se dostává dovnitř skrze narušenou kůži či skrze genitálie a že prý může nakazit embryo,že se s tím pak to dítě může narodit.Ale nikde nepisou co potom.Treba u syfilisu píší ,že se pak začíná objevovat demence , organismus slábne a může dojít i k zastavení organizmu.Ale herpes?

Odpovědi
Kepler

Herpes, neboli opar je nakažlivé virové onemocnění několika druhů. Lepší informaci sám nedám, než tu ze zdroje: https://nemoci­.vitalion.cz/o­par/