Kepler

Co vám nejvíc vadí na spotřebitelském balení potravin?

Omlouvám se, dneska jsem nějak v ráži. Za mně docela dost věcí.

Nejlepší odpověď
ivzez

jiný důvod - uveďte

Všechny zmíněné,
u různých druhů zboží to mám různě.

A asi nejvíc mi vadí obaly zbytečné.
Proč např. zubní pasta v tubě musí být ještě v krabičce?

Další odpovědi
independent

nepraktické

Nejde znova zabalit, knedlík, toustový chleba

yuko

jiný důvod - uveďte

Stále menší a menší gramáže – stejný obal, stejný výrobek, ale menší gramáž za stejné peníze. Mini písmo, abych si náhodou ještě před koupí nemohla přečíst, jaké v tom či onom výrobku je. Tak je dobré, mít po ruce lupu.

Raluvud

balení, které se dá otevřít leda nůžkama

zjentek

neekoligické

Na spotřebitelským balení mně vadí ta spotřeba!

plebs

jiný důvod - uveďte

Nádherně barevně zabalené, uvnitř málo éček, menší gramáž a velká sleva v akci

GM

zbytečně velké balení do kterého by se vešlo 3x tolik zboží

RyuzakiKate

neekoligické

Na balení mi nejvíc vadí… balení :D
A na všecko sáčky a pytlíčky a zblblí lidi si dávaj do pytlíku i blbý banány, pomeranče, vlastně všecko, co už svůj vlastní obal má… A nejlepší je, když ty banány oloupou a pak je daj na polystyrenovou vaničku a obalej igelitem… Nebo 4 jabka – to samý.
Když to jde, snažím se kupovat ve skle. Naštěstí se rozmáhají bezobalové obchody, ale až si něco vydělám, tak si teprve skoupím hromadu sklenic, kde to budu všecko skladovat :)

anonym

jiný důvod - uveďte

především mi vadí naprostá nepřehlednost informací o složení. Titěrný text záměrně formátovaný v několika jazykových mutací do jediného bloku aby v tom člověk nebyl schopen rychle najít nic. Naprostá absence výživových semaforů, což měla být evropská norma která ale nakonec v EU neprošla protože potravinářské lobby na boj proti jejímu přijetí vyčlenili miliardy na propagaci, falešné průzkumy, úplatky, … viz fajfky unilevru https://videa­cesky.cz/vide­o/nedele-s-lubachem-fajfky-od-unileveru

yuko

Vypadlo mi slovo svinstvo

Kepler

Velmi chytré mi přijde třeba balení mazacích sýrů a paštik v buřtíkách. Sice se koneček musí odstřihnout nůžkama (nebo taky ne, stačí udělat dírku vedle hliníkového uzávěru). Dá se to znova uzavřít bez přístupu vzduchu, materiálně a nákladově obal minimální, prostorově absolutně obal nejmenší. Pak mi ještě imponuje vakuově balené maso a masné výrobky ze stejných důvodů a taky kvůli významně prodloužené trvanlivosti. Jo, jo, balení je věda a ne každý výrobce to chápe.

ivzez

Buřtíky a vakuově balené maso také beru jako rozumné obaly.
Sýry mám ráda i balené ve staniolu (ideálně, pokud nejsou navíc v krabičce).

Ale hrozně mne štve, když potom prodejce buřtíky ještě zavaří do další fólie.