Avatar uživatele
Kepler

Co vám nejvíc vadí na spotřebitelském balení potravin?

Omlouvám se, dneska jsem nějak v ráži. Za mně docela dost věcí.

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? e1232851@trb, independent před 2267 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ivzez

jiný důvod - uveďte

Všechny zmíněné,
u různých druhů zboží to mám různě.

A asi nejvíc mi vadí obaly zbytečné.
Proč např. zubní pasta v tubě musí být ještě v krabičce?

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
independent

nepraktické

Nejde znova zabalit, knedlík, toustový chleba

Upravil/a: independent

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
yuko

jiný důvod - uveďte

Stále menší a menší gramáže – stejný obal, stejný výrobek, ale menší gramáž za stejné peníze. Mini písmo, abych si náhodou ještě před koupí nemohla přečíst, jaké v tom či onom výrobku je. Tak je dobré, mít po ruce lupu.

Upravil/a: yuko

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Raluvud

balení, které se dá otevřít leda nůžkama

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

neekoligické

Na spotřebitelským balení mně vadí ta spotřeba!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
plebs

jiný důvod - uveďte

Nádherně barevně zabalené, uvnitř málo éček, menší gramáž a velká sleva v akci

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
GM

zbytečně velké balení do kterého by se vešlo 3x tolik zboží

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
RyuzakiKate

neekoligické

Na balení mi nejvíc vadí… balení :D
A na všecko sáčky a pytlíčky a zblblí lidi si dávaj do pytlíku i blbý banány, pomeranče, vlastně všecko, co už svůj vlastní obal má… A nejlepší je, když ty banány oloupou a pak je daj na polystyrenovou vaničku a obalej igelitem… Nebo 4 jabka – to samý.
Když to jde, snažím se kupovat ve skle. Naštěstí se rozmáhají bezobalové obchody, ale až si něco vydělám, tak si teprve skoupím hromadu sklenic, kde to budu všecko skladovat :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

jiný důvod - uveďte

především mi vadí naprostá nepřehlednost informací o složení. Titěrný text záměrně formátovaný v několika jazykových mutací do jediného bloku aby v tom člověk nebyl schopen rychle najít nic. Naprostá absence výživových semaforů, což měla být evropská norma která ale nakonec v EU neprošla protože potravinářské lobby na boj proti jejímu přijetí vyčlenili miliardy na propagaci, falešné průzkumy, úplatky, … viz fajfky unilevru https://videa­cesky.cz/vide­o/nedele-s-lubachem-fajfky-od-unileveru

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
yuko

Vypadlo mi slovo svinstvo

před 2266 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Velmi chytré mi přijde třeba balení mazacích sýrů a paštik v buřtíkách. Sice se koneček musí odstřihnout nůžkama (nebo taky ne, stačí udělat dírku vedle hliníkového uzávěru). Dá se to znova uzavřít bez přístupu vzduchu, materiálně a nákladově obal minimální, prostorově absolutně obal nejmenší. Pak mi ještě imponuje vakuově balené maso a masné výrobky ze stejných důvodů a taky kvůli významně prodloužené trvanlivosti. Jo, jo, balení je věda a ne každý výrobce to chápe.

před 2267 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Buřtíky a vakuově balené maso také beru jako rozumné obaly.
Sýry mám ráda i balené ve staniolu (ideálně, pokud nejsou navíc v krabičce).

Ale hrozně mne štve, když potom prodejce buřtíky ještě zavaří do další fólie.

před 2266 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek