Pruzkumnik

Co určuje v armádě 12. hodinu?

Co určuje v armádě 12. hodinu? Když velitel jednotce(nebo voják veliteli) řekne, že je nepřátelský kulomet na druhé hodině.
Je to sever, aktuální natočení těla velitele, v případě velitele tanku je to směr natočení korby?

Nejlepší odpověď
Kepler

Používá se to spíše ve vojenském letectví. 12. hodina je přímo před nosem ve SMĚRU POSTUPU nebo pohybu, jinak podle odchylky malé ručičky hodin. Nezávisle na světových stranách.

Další odpovědi
Edison

Osa útoku.