nikolkap

Co to znamená když andulka toká?

Četla jsem to na internetu a bylo tam napsané jaké pohyby andulky dělají při tokání ale nevím co to je.

Nejlepší odpověď
Nozdrolomo

Tok – období zvýšené pohlavní aktivity předcházejicí či provázející páření některých polygamních ptáků. Tok je vyvolán zvýšenou hormonální činnostf a projevuje se v pravidelně se opakujících obdobích. Bývá doprovázen druhově specifickými zvukovými a pohybovými projevy Samci některých druhů bývají v období toku pestřeji zbarveni (tzv. svatební šat), tokají vesměs na určitých, zcela specifických místech (tzv. tokaništích).

Další odpovědi
kapka

tokání – chování ptáků při rituálech sexuálních námluv
zdroj Wikipedie

HOMER

Je zvláštní jak těžké je najít přesný význam,je to jakési namlouvání u ptáků,ale přesně nevím.
Mimochodem,opět se potvrzuje nesmyslnost předmětu Český Jazyk-na wikislovníku vám neřeknou co za chování to přesně je,ale můžete se podívat jaký je to slovní druh,jak se skloňuje nebo jak se dělí.. :-o

Zdroj: http://cs.wik­tionary.org/wi­ki/tok%C3%A1n%C3%AD