dadak

Co to znamená-aGPS,Wayfinder Navigator

aGPS a Wayfynder Navigator

Nejlepší odpověď
dudu

U nás na Moravě GPS překládáme jako „gde proboha su“.

Další odpovědi
Retko

AGPS je zkratka z anglického názvu „Assisted Global Positioning Systém“. Nejedná se o novou službu, ale pouze o vylepšení stávající GPS.
Problémy GPS

GPS chytá signál ze satelitů, podle kterých určuje pozici, a tak je závislá na jeho kvalitě. Pokud je signál slabý, začíná být služba pomalá. Signál zeslabují jednak překážky (stromy, výškové budovy, uzavřené prostory a podobně) nebo jiné rušivé vlivy (hlavně přílišný výskyt jiných signálů ve městech, ale také například počasí). Při prvním zapnutí GPSky tzv. „studeném startu“ probíhá proces anglicky nazývaný Time To First Fix (zkratka TTFF). GPS vyhledává satelit, dostává od něj první data a zpracovává je. Následně už pak signál a informace jen upřesňuje a problémy nejsou tak znatelné. Pokud ale máte mizerný signál, proces TTFF se zpomalí nebo velmi zkomplikuje. A právě tenhle problém se snaží řešit AGPS.
Jak AGPS funguje

AGPS funguje na principu, kdy lokální mobilní vysílače mají vlastní GPS. Většinou také mají lepší signál na satelity než vy. Zároveň i vy máte lepší spojení s vysílačem než se satelitem. Pomocí AGPS se tedy připojíte na vysílač a ten za vás data ze satelitu zprostředkuje a pošle vám je. Zároveň zajistí i potřebné výpočty, na které má lepší výpočetní prostředky než váš mobil. Jednak šetří tedy váš mobil a zároveň umožní použít GPS službu, kterou vy sami s vaším mobilem nejste schopni zajistit nebo alespoň ji značně urychlí. Samotný kontakt AGPS s vysílačem je zprostředkován přes datový přenos, který se na mobilu nastavíte. Dat není příliš mnoho a tak to ani na svém účtu nepoznáte.

A WAYFINDER NAVIGATOR JE KONKRETNI NAZEV PROGRAMU
VIZ TADY. (SMAZ MEZERY)
http://navigo­vat.mobilmani­a.cz/Clanky/AR­.asp?ARI=110861

Zdroj: http://www.mo­biliada.cz/2009/12/­02/co-je-to-agps-a-jeji-vyhody/