zjentek

Co to, když bez zjevné příčiny ŠÍLENĚ bolí paty hned pod achilovkou?

…ukrutná bolest pro nic za nic.
A vím, že tady nejsme u doktora. Ale třeba už někoho paty jen tak mirniks tirniks bolely a zjistil důvod ;)

=============­========================­=========

No, dotyčný se právě několik dnů (možná týdnů, měsíců) pořádně nehýbal a vtom to začalo!

Nejlepší odpověď
Jiří Bohumil

Pokud bolí paty ze spodu, tak jsou to ostruhy (nàrustek ze spodu na patní kosti) a jde odstranit radioterapii. Toto je nutno někdy opakovvet i 3×. Manželka zrovna teď realizovala a už je to dobrý. Ale u Tebe to bude buďto zánětlivé ho původu (zkusit mazat Veralgel, Olfengel, Ibalgin a pod.). Pokud nereaguje, možno potom, že jde opravdu o reakci na poškození páteře. Já mám zase „mrtvějící“ špičky u nohou a dle neurologa je to od páteře, kterou mám špatnou od L3 až po S1. A pomoc je možná v těchto případech pouze operace. Ale výsledek je nejistý. Takže já se rozhod „dožít“' pouze s rehabilitacemi, které trochu ulevují i bolesti té páteře. V jakém stavu máš páteř zjisti přes neurologa-vyšetření CT, nebo ještě lépe magnetická rezonance.

Další odpovědi
redy

Prej je to od páteře, fakt to mi řek doktor, akorát mě bolí vždycky jenom jedna ta pata.

Teď nevím, ale nepsal si že chodíš po špičkách?
Tam může bejt zakopanej čoklík 🙂

hapiky

Může to být ostruha, což je prasklá kůstka, která píchá do nervu. Asi za půl roku se to samo uklidní. Chodil jsem s tím na el. impulzy, do soukromé ordinace, ale ty to ještě zhoršily. Stálo to 4.tisíce.

Kepler

Hmm, tak to asi bude případ pro patologa. 🙂 Mě naposledy bolela pata, když jsem si ji tvrdě narazil, a bolest přišla, až když jsem byl v kanafasu.
Teď vidíš, jak je med nebezpečný 🙂

Aditour

Ahoj, taky mě bolely šíleně paty, můžeš to mít z toho, když jsi hodně nachodil, nebo jsi skákal na paty :) i z běhu ;)

Šidlo

môže to byť aj trombóza

nežartujem

na toto treba fakt dobrého ortopéda, aby to rozlúštil

zjentek

Redy, ta bolest je tak vnucující se, že právě kvůli tomu jsem začal chodit po špičkách!

zjentek

Problém je v tom, že to bolí, i když sedím a nohy třeba natáhnu před sebe. V místě, kde paty se doktnou „podloží“, to bolí a je to hodně nepříjemné, furt musím třít ty paty o nárty, prostě s tím nějak hejbat. No, snad mi je neuříznou ;(

redy

Určitě si zaběhni 🙂 k neurologovi, fakt bych řekla že je to ta páteř.

Taky by to chtělo suchý teplo.

Já když jdu k doktorce, že mi bolí například v krku, vždycky mi řekne že je to od páteře:-)Tak už tam k ní ani nejdu, rovnou se objednám k neuro… a víš co? On mi opíchá krk, a co bys řek 🙂

Kepler

Mám jednu radu zadarmo: ogar si před pár lety dolámal nohu na motorce a ptal se mě jako tehdejšího pojišťováka co s tím. Tož jsem mu poradil: hraju takhle šachy – a v tom se to stalo!

zjentek

Tak to je rada k proclení ;)