co to je „Plevák ?“

Dobrý den, chtěl bych požádat o vysvětlení významu slova „Plevák“ předem moc děkuji za odpověď a přeji příjemný den

Odpovědi
Musuko

Jelikož mnohé zdroje jazyko-zpytné mlčí tak soudím, že se jedná o výraz, který není v řeči (hovorové či jiné) ustálený. Až vám to někdo znova řekne okamžitě po něm žádejte vysvětlení.(Prav­děpodobně si ho sám vymyslel). Anebo bude mít na mysli konkrétního člověka, jelikož se jedná i o příjmení. Zkuste ještě tento zdroj:

Zdroj: www.ptejtesek­nihovny.cz/

Krugerka

CO jsem se dívala po internetu tak to žádný výraz nenašlo…jen příjmení nebo prostě nějaká jména..takže to bude spíš výmysl nějaký.

ReHu

Plevák je náš hospodský.

annas

Pleva je odpad , též krmivo. Zbytek po mlácení obilí. Plevák je velký koš, do něhož se plevy dávaly.