dust8

Co si myslíte o upevnění tabletu do auta a jeho používání jako gps navigace?

Nejlepší odpověď
dubraro

Určitě použitelné, ale možná až zbytečně velké. Mobil stačí.
Je třeba také vzít v úvahu, že tablet by měl podporovat připojení k internetu přes mobilní síť a tedy mít vlastní SIM a tarif. Bez toho by nefungovalo mj. zobrazování aktuální dopravní situace.

Další odpovědi
Arne1

Nesporně praktické – teoreticky. Jako řidič to potřebuju na obrazovce vidět velké, nemohu studovat titěrné ikonky. Ale – jak a kam to přidělat aby to nezavazelo ve výhledu (pozor na předpisy) a neschovávalo důležité prvky na palubce.

anonym

Třeba v Tesle to tak mají od výroby. Obrovský tablet na výšku uprostřed palubky. Takže to možné jistě je ale praktické ? … Velký tablet v Tesle ovládá všechno včetně stahování okýnek a je tak logickou náhradou všech těch mechanických tlačítek a hejblat které tam tedy být nemusí. V běžném autě se ale bez těch hejblat neobejdete a zakrýt je velkým tabletem tak nezní jako moc dobrý nápad. Omezit si vyhled z okna připevněním tabletu na sklo to už tuplem ne a zavaní to pokutou. Záleží na konkrétním provedení, ale podle mne navigace vůbec nepotřebuje velkou zobrazovací plochu tak jako tak zobrazuje aktuální křižovatku velmi přiblíženou, aby byla jasně vidět i na menším displeji, ovládat se dá hlasem takže není nutná velká plocha ani pro přesnější dotyk a konečně řidičům často bohaté stačí i jen hlas navigace bez zobrazení mapy.

Dochy

Používám telefon a jsem s tím spokojenej. Souhlas s kolegy: Bylo by hezké nemuset studovat titěrné ikonky, ale zároveň je problém s výhledem ven, či s dostupností ostatních ovladačů pokud by ses někam pokusil umístit velkou placku. Také bacha na oslnění tím tabletem – automatické řízení jasu je v tomto případě fajn, pokud správně funguje. Určitě pokud už to budeš instalovat, je velice rozumné zajistit konektivitu a navigaci zvolit nějakou, které dokáže zpracovávat změny na trase online (používám Waze – ale je vhodná snad jen pro OA a motorky)

elkon

Nepotřebuji obrazovku jak televize. Používám navigaci TomTom a jsem maximálně spokojen. Pro občasnou kontrolu velikost stačí, stejně tak pro počáteční nastavení trasy (stejně to nastavuji s autem v klidu). Při jízdě dostačuje co mi navigace povídá, nepotřebuji na ni civět, takže k čemu vekou plochu.

nyjono

Souhlas. používám telefon několik let a bez problému.
Tablet je trochu potíž v připevnění a výhledu a současně aby na něj bylo dobře vidět.
Telefon s mapkou mám hned za volantem a malé ikonky neřeším, protože je potřebuju málokdy a to, co potřebuju vidím dobře.

Kryšpín

Já cestuji podle mapy, poněvadž až ruští hackeři napadnou komunikační sítě budu připraven nadále k budování vlasti.

Arne1

Kromě té automobilové navigace, dost často mám puštěnou mapovou navigaci kvůli keším, a tam je těch podrobností na obrazovce opravdu více a nějaké hlasové navádění neexistuje.

Dochy

elkon „Nepotřebuji obrazovku jak televize… Při jízdě dostačuje co mi navigace povídá, nepotřebuji na ni civět…“

Tohle jsem si také myslel když jsem kdysi začínal se smartphonem v roli navigace. Tehdy mi google navigace opakovaně tvrdila že mám na křižovatce odbočit vlevo tam kde já si myslel že bych měl jet rovně. Ale uvěřil jsem ji. Nemohl jsem si info zkontrolovat, protože jsem neměl ještě držák, telefon byl pohozen na sedadle spolujezdce. Jakmile jsem na křižovatce odbočil dle pokynů, navigace začla křičet že se mám okamžitě otočit… (4 proudová silnice s dělícím ostrůvkem) Ten směr „rovně“ kam jsem měl jet se za křižovatkou stáčel vlevo a navigaci to stačilo na to aby poskytla nesprávné info. Kdybych měl možnost zkontrolovat trasu na displeji, nejspíš bych ji na to neskočil.

elkon

Tu navigaci nemám někde šuplíku, ale uchycenou tak, aby na ní bylo vidět. Takže letmý pohled není problém.

Klaproth

ge0rge > velký displej není výsadou pouze Tesly, já mám „obyčejné“ německé auto a displej má ohromný.