Avatar uživatele
gecco

Co si myslíte o omezení porodnosti agresivních severoamerických přistěhovalců do UK?

Jak by měl člověk řešit škody, které na životním prostředí napáchal v minulosti?

  • nechat přírodu, ať někdejší zásah člověka vyřeší (ať tak či tak – bez ohledu na původní stav)
  • rekonstruovat původní stav i za cenu lokálního vyhubení invazivních druhů
  • sanovat někdejší import živočichů dodatečným importem i jejich přirozených nepřátel (predátorů)

😉
http://relax.li­dovky.cz/v-britanii-chteji-snizit-pocet-nepuvodnich-veverek-sterilizaci-p81-/zajimavosti.as­px?c=A170225_170712_ln-zajimavosti_ele
_____________­________________________­___
Já jsem pro první zmíněnou možnost – člověk přírodu ovlivňuje po celou dobu své existence a tento vliv nejsme schopni nijak eliminovat, snahy o eliminaci části považuju za zbytečné…
😉

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: gecco

Zajímavá 8Pro koho je otázka zajímavá? annas, quentos, pusinka50, Drap, redy, briketka10, zzzzz, marci1 před 2619 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dubraro

Odpoveď byla označena jako užitečná

IMHO první řešení je jediné fungující.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?gecco Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Já myslím, že když už se člověk dopustil té chyby, že zavlekl nebo dokonce záměrně vysadil nepůvodní druhy, tak by se neměl dopouštět ještě větší chyby a vysazovat proti nim nepůvodní predátory. Takových přešlapů je známo docela dost, třeba z Austrálie. Příroda si vždy poradí sama, autoregulace funguje a člověk by si neměl hrát na boha.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Tam neni žádné rozumné koncepční řešení. Rekonstruovat původní stav je výmysl ekoteroristů a zelených. Co to je původní stav? Před 100 léty, před tisíciletím? Nebo ten co byl před naším letopočtem? Škody napáchané člověkem nejdou odstranit. Stále přírodu potřebujeme, její zdroje a suroviny.
Co se týče invazivních druhů, jako jsou třeba tyto veverky, američtí raci, na zahrádkách španělští slimáci tak ty je třeba v každém případě likvidovat a snažit se vypudit všemi prostředky. Pokud se však na tento problém podíváme reálně, nemáme možnosti a prostředky jak tyto druhy zlikvidovat a neohrozit zbytky původních druhů.
Je to začarovaný kruh.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

Souhlasím s Keplerem a Drapem. Poslední tvá uvedená možnost, to je jako likvidovat naše pavouky importem jedovatých tarantulí. Jinak jsem pro omezení porodnosti jiných agresivních přistěhovalců, čímž myslím různé etnické skupiny.:-))

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Jestli já bych se neměla vrátit do první třídy ZŠ…
Pod názvem jsem očekávala otázku na snížení porodnosti
bílých a černých obyvatel severoamerického kontinentu.

Veverky bych neřešila, příroda si poradí…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
gecco

Ivzez – to bych si přece nedovolil…
😉

před 2620 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek