sonabourova

Co se zahrnuje do minimalni mzdy?

Zahrnuji se do výše minimální mzdy i příplatky za svátek, dovolenou a premie či jine odměny? Nebo se pod pojmem minimalni mzda rozumi pouze mesicni pausal bez jakychkoliv priplatku..Děkuji..

Nejlepší odpověď
anonym

Do dosažené mzdy nebo platu rozhodného pro vznik nároku na doplatek do minimální mzdy se zahrnují všechna mzdová plnění,
s výjimkou mzdy a platu za práci přesčas, příplatku za práci ve svátek, za noční práci, za práci ve ztíženém pracovním prostředí a za práci v sobotu a v neděli. Do mzdy (platu) se rovněž nezahrnují plnění poskytovaná v souvislosti se zaměstnáním, zejména náhrady mzdy, odstupné, cestovní náhrady, odměna za pracovní pohotovost.
-
takže ne

Zdroj: http://www.mpsv­.cz/cs/13833

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.