WhiteM

Co se Vám osvědčilo na padání vlasů? Budu ráda za konkrétní tipy :)

Nejlepší odpověď
da ny

Především vhodná strava a pohoda.
Bylo by vhodné zjistit, proč vlasy padají, Zda se jedná o nadměrné padáání, nebo přirozenou výměnu (snadno dohledáte na internetu).
Vlasy mohou vypadávat vlivem hormonálních změn. Během kojení a po něm, při stresu.
Nejčastěji chybí vitamíny a prvky. Je třeba doplnit vnitřně, ve stravě a s pomocí doplňků. Např. deficitem zinku a hořčíku trpí kolem 80% populace.
Může se jednat o zánětlivé onemocnění: https://www.wi­kiskripta.eu/w/A­lopecie
I nedostatek bílkovin v séru – albuminu, se může podílet na vypadávání vlasů.
„Albumin se tvoří v játrech rychlostí asi 0,2 g/kg za den. Jeho normální hladina u dospělých se pohybuje okolo 35–50 g/l krve. Kromě albuminu mezi krevní bílkoviny řadíme také…“
https://www.e­uroplasma.cz/blog­.html/k-cemu-slouzi-albumin-z-vasi-plazmy
Nedostatek živin, hlavně proteinu. Ideálně bychom denně měli přijmout, alespoň 1g bílkovin na 1 kg hmotnosti (100g masa, ryby, vysokoprocentní šunky má zhruba 20 – 24g bílkovin). Zdroj má být živočišného i rostlinného původu.
Pro redukci hmotnosti nebo budován svaloviny (s cvičením), je vhodné na 1 kg hmotnosti, zbaštit denně 1,5 – 1,8 g proteinů (maso, luštěniny, tvaroh, vejce, proteinové tyčinky, kaše a prášek).
„Co může způsobit nadměrné vypadávání vlasů? Velmi důležitými vitamíny pro zdravé vlasy jsou vitamín A, vitamín B (B6, B12), vitamín C, zinek, hořčík, železo, betakaroten a biotin. Tyto vitamíny obsahují produkty v naší nabídce, stačí si jen vybrat.“
https://www.pi­lulka.cz/vita­miny-proti-vypadavani-vlasu/nejlepsi

Nejprve se zamyslete, nad svou stravou a životním stylem Deficit iontů, vitamínů prvků může pomoci lékař, laboratorním vyšetřením z krve (lze si i zaplatit v biochemické laboratoři apod.). Též podle jiných příznaků (křeče /Mg/, cukání víček /Mg, vitamíny skupiny B/, skvrnky na nehtech /Zn/, atd. atp

Další odpovědi
Drap

Nevím, ale myslím, že moje metoda ti moc vyhovovat nebude, ale kdo ví. Když to začalo padat ve větší míře, natíral jsem to asi dvakrát nějakým zázračným přípravkem, bohužel už nevím, jak se to jmenovalo A potom jsem zvolil metodu nejmenšího odporu a nechal jsem to postupně vypadat. Nemohu si to vynachválit, žádný problém s česáním , mytím a podobně , jednou za dva až tři měsíce dojdu k odborníkovi, nechám objet celou hlavu, včetně brady nástavcem č. 6 a je po problému.

orwell

Mně konkrétně nic. Záleží na příčině padání vlasů. Věk, zdravotní stav,… Některé léky jsou svině, zejména ty, které zasahují do imunitního systému (např. při boji s rakovinou, lupénkou). Existuje spousta různých přípravků, ale žádný se zaručeným efektem. Třeba Biosil, tabl. zinek + selen, v lékiárně rádi poradí 🙂 Je to nákladná záležitost a moc bych si od toho nesliboval. Pokud jde o mladého člověka, je ještě jakás takás šance, ale u starších osob je to většinou jen vyhazování peněz. Ženy to snáší hůř, ale jsou i horší věci.

zjentek

Určitě chtělas napsat PROTI padání vlasů. Zejména musíš upravit stravu/jídelníček, psychiku/vnitřní klid, ovlivnit biologické hodiny- zde hledej informace. Můžeš samozřejmě vyzkoušet i přípravky na hlavu. Třeba Capillan- vlasový aktivátor (já na ně však nevěřím).

cappuccino

Samozrejme se musi napred zjistit pricina!
Na vlasy jsou osvedcene vsechny pripravky s brezovymi vytazky – brezova voda, brezovy sampon apod. Urcite v kombinasi s Biosilem. prodava se i tzv. vlasove hnojivo, zeptej se v lekarne.
Pokud mas nedostatek mineralu, precti si neco o Schindeleho mineralech. Je to sice drazsi zalezitost, ale spousta lidi si je nedokaze vynachvalit.

Milunak

Počkám si na komentáře – je mi 40 let a vlasy mi začaly taky dost padat :(

LenkaHaj

Mě na padání vlasů zafungoval Orcacollagen, díky němu mám klid a navíc se mi zlepšila i jejich kvalita. A těch bonusů je teda víc – zlepšení vidím i na kvalitě nehtů a celkově na pleti, která je hydratovanější a taková šťavnatější.

LenkaHaj

Jde o prémiový kolagen, který je nabušený účinnými látkami (Biotin, Zinek, vitamín C …). A cítit po rybách není – má fakt skvělou chuť lesního ovoce a pila bych ho klidně několikrát za den :) Navíc je za studena hydrolyzovaný, takže jde o nejúčinnější kolagen na trhu. Mrkněte i na výhody jejich členství www.orcacolla­gen.cz/member­ship

Luiza

To je prosím klasický kolagen? Není cítit po rybách nebo jakou má prosím chuť?