Co se stane v současnosti s těmito lidmi, to je degradují nebo co?

Velitelé nezákonného zásahu komanda v České televizi byli povýšeni
http://zpravy­.idnes.cz/zasah-komanda-vojenske-policie-v-ceske-televizi-f5v-/domaci.aspx?c=A120919­_202306_domaci_brd
Doplňuji:
Ústavní soud zrušil soudní příkaz k prohlídce a uznal tak, že komando nemělo v budově co dělat.
To znamená, že nějaký hotento vydal pokyn k prohlídce, která byla nezákonná. Bude ta osobo, která vydala pokyn, rozkaz právně postihnuta minimálně za zneužití pravomocí?

Nejlepší odpověď
baghira

Velitelé zásahu udělali se svými lidmi svou práci dobře – povýšení je oprávněné. Chybu neudělali oni, ale ten, kdo je tam poslal. (Představa že velitel zásahovky sám rozhoduje, kam pojede udělat zásah, je poněkud mylná.)

Další odpovědi
www

A proč by je měli teď degradovat, když již byli povýšeni?
Povýšil je jejich nadřízený v rámci své velitelské pravomoci a žádný novinář či kdo to změnit nemůže 😉.
Doplňuji:
„Byli povýšeni“ velitelé zásahového komanda. Tvoje doplnění se ale týká úplně jiného člověka, jinak jejich nadřízeného !
Příště se proto ptej srozumitelněji 😉.

led

Velitelia plnili príkaz k akcii a zjavne podľa hodnotenia nadriadených úlohu splnili.
Pri takýchto akciách zasahujúcim neprísluší ak dostanú príkaz k zásahu aj s dokladom (súdny príkaz) overovať oprávnenosť tohto príkazu. Ak svojou činnosťou vedome neporušili zákon a postupovali v zmysle súdneho príkazu, sú nevinní.
Iné je, že ten, kto to celé zinscenoval a sudca, ktorý príkaz podpísal, by nemali postupovať protizákonne, veď ten sudca vlastne zastupuje štát.
Ale ako to väčšinou v takýchto prípadoch býva: Pešiak je vinný a Hlava je schovaná…

anonym

www omlouvám se