Posspi

Co se stane se zahraniční objednávkou do Česka? Nepropadne její lhůta? Vyjde mi to časově?

Krásný den všem. Měl bych jeden dotaz na akci, kterou se chystám provádět poprvé, tak snad to vyjde.

Jde o to, že si chci udělat na narozeniny, které mám za necelý týden, radost, a to koupí merche mého nejoblíbenějšího rappera (NF), konkrétně koupí jeho bílé mikiny. Problém je ten, že mikina mojí velikosti je z E-shopu momentálně vyprodaná, nicméně jsem do kolonky zadal svůj E-mail, a tak čekám, kdy mi napíšou, že mikina je již opět na skladě.

Druhým problémem je to, že se nacházím ve Francii, a to až do 19.9; čili bych si mikinu nechal logicky zaslat do České republiky. Tohle jsem chtěl udělat, každopádně nevím, kdy budou mikiny opět na skladě, a popřípadě kdybych si ji objednal do České republiky, tak jestli by mi ta zásilka nepropadla (protože přece na každém balíku je alespon 2 týdenní lhůta ,a potom..? Co se stane potom? Pošlou tu nevyzvednutou mikinu na poště zpátky do Ameriky? Tohle jsou otázky, které mě trápí, čili netuším, jestli by to vyšlo, a hlavně kdy mi na e-mail přijde oznámení, že už můžu merch objednat, protože dorazilo mé číslo.

Objednat domů to nemůžu, protože by se mamka divila, co to je a mikina za litr by se hodně špatně vysvětlovala.. Jde zkrátka o to si sám sobě udělat radost, aniž by to nikoho obtěžovalo či štvalo..snad rozumíte.
Takže má finální otázka je, zda-li kdyby byly mikiny na skladě třeba už zítra, já jednu z nich objednal a po 4 týdnech by dorazila do Česka, jestli by mi to časově vyšlo a po návratu si ji stihl vyzvednout.

Děkuju všem za inteligentní odpovědi, které mi pomohou a do budoucna už budu vědět, jak to chodí.

Krásný zbytek dne.

Odpovědi
anonym

Ahoj Posspi, tak si nech zásilku doručit na poštu. Myslím, že se dá i prodloužit doba úschovy a když si balík nevyzvedneš pošlou jí zpátky odesílateli.

Edison

Nepíšeš, jako službou by se to doručovalo, což je dost důležité.

Standardní úložní doba ČP je 15 dní. U zásilek na počtu jen asi deset, možná míň. Ale u většiny zásilek jak už došlých, u těch jde o konkrétní zásilky, tak u očekávaných, tedy všech, které na počtě ještě nejsou, lze úložní dobu prodloužit. Teď nevím, jestli i opakovaně. To vše přes web ČP. Ale určitě se lze případně i na své poště domluvit telefonicky. Objednat lze i doby náhr. doručení. S mnoha dopravci se lze rovněž o úložce, případně o opakovaném doručení taky domluvit telefonicky. U některých hůř, u jiných líp.

elkon

Tak si to objednej až budeš doma. K čemu ty komplikace, když to jde snadno.