Hanai

Co se stane s dítětem, pokud jde matka samoživitelka do vězení?

Co když o dítě nechce přechodně pečovat teta nebo kamarádka manželky, a otec nechce se o dítě starat nebo byl zbaven pečovatelských práv, nebo je mrtvý? Kdyby takováto matka byla odsouzena na 20 let, tak už asi nikdy nebude pečovat o své dítě, ale co kdyby byla odsouzená když by dítěti bylo třeba 7 a měla by být propuštěná až mu bude 9 nebo 10?

Nejlepší odpověď
autacek

Polud bude děcko větší, půjde do děcáku, polud se o něj nepostará rodina. O dětském domově jsi nikdy neslyšel? Kdyby bylo děcko menší, existuje i kriminál pro matky s dětmi.

Další odpovědi
led

Pokiaľ sa o dieťa nemá kto z rodičov, alebo priamych príbuzných, postarať, rozhoduje o starostlivosti o dieťa príslušný súd a „sociálka“ v zmysle zákona. V žiadnom prípade neplnoleté dieťa nesmie ostať „na ulici“.
V prípade dojčaťa, dieťa ostáva u matky v zmysle rozsudku príslušného súdu.

Drap

V takovém případě rozhoduje vždy soud. Ten určí , komu bude dítě svěřeno do výchovy.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.