pizlicka

Co se stane, pokud matka vydědí syna?

Pokud matka vydědí dospělého syna,bude dědit její dcera,její muž,a její vnučka taky??-vyděděného syna dcera?

Původní dotaz
co se stane,pokud matka vydědí syna?

Nejlepší odpověď
da ny

Vydědění potomka musí mít vážný důvod (probíhá soudně, jinak nemá žádnou váhu). Pokud by tedy náležitě proběhlo vydědění syna,, bude dědit jen manžel a dcera (nikdo jiný, rovným dílem). .
Pokud by již dcera nebyla naživu, dědil by po manželce jen manžel. Kdyby nebyl, dědí všechna vnoučata (pokud je syn vyděděn).

Další odpovědi
Kepler

Pokud vyloučení z dědictví splňuje veškeré náležitosti, pak syn prostě dědit nebude. V ostatních případech vše ošetřuje NOZ, nyní existuje šest tříd dědiců.
http://pravni-poradna-zdarma.blogspot­.cz/2013/06/de­deni-ze-zakona-noz.html

Alesh

Pokud se nepletu, tak úplně vydědění v ČR nelze provést. Mám pocit, že i po vydědění, má nárok na polovinu svého původního nároku. Tedy pokud jsou dva sourozenci, matka jednoho vydědí, pak z původního dělení 50 % + 50 % se stane 75 % + 25 %.

da ny

Možná, že spolu s manželem by dědily i vnoučata (pokud by dcera a syn nežily).
Na ta vnoučata vyděděného syna se raději poptejte u odborníků 🙂