zjentek

Co se stane, pokud demontujeme autobaterii z vozu za běhu motoru?

Motor chcípne/zdechne?

Jde o tohle. Smyslem je nastartovat na nabitou baterii, pak baterie prohodit (nabitou za vybitou), následně vozem vyrazit na cestu dlouhou 50 km a tímto způsobem vlastně částečně nabít vybitou baterii, na kterou bychom již nenastartovali.

Anebo víte co, já to z té nabité baterie nastartuju přes kabely a fertig. Pak pojedu. That's it. Děkuju.

Odpovědi
elkon

Nevymýšlej nesmysly, baterii nabíjej nabíječkou. Za chodu motoru můžeš přijít k úrazu, nebo i zkratovat zařízení. Vybitou baterii stejně do plného výkonu v autě nenabiješ.

aliendrone

Může se stát od NIC, až po „Jejda, ODPÁLIL JSEM ALTERNÁTOR!“ Obojí jsem si již vyzkoušel. 😉 😁

Startovací kabely jsou dobré řešení. Prsknout AKB na dobíječku je sice zdlouhavé, ovšem LEPŠÍ řešení. 🙂

Dochy

Riziko zničení elektroniky vozu – baterka kromě jiného funguje jako vyhlazovací kondenzátor 😉.
Přikláním se k tomu nastartovat přes kabely (na dvě baterky) a pak jen jednu odpojit.

Vrátit akumulátor po použití – no já bych Tě hnal !!! 😉

orwell

Pokud při tom neuděláš nějakou prasárnu (třeba zkrat), tak by se nemělo stát nic dramatického. Součástí alternátoru je regulátor, který musí zajistit, že se provozní napětí nezmění natolik, aby něco odešlo. Zvlnění po trojfázovém usměrnění není zase tak veliké, aby způsobilo nefunkčnost elektrického příslušenství vozidla.
Pamatuji se na informaci od jednoho profíka, že v závěru výroby (nebo po dokončení) je třeba auta v objektu přemístit (nejedná se o kilometry) a nemontují kvůli tomu do každého vozu akumulátor. Prostě auto nastartují za pomocí jednoho zdroje a jedou s ním ten kousek bez baterky. A taky se nic neděje. Tedy neviděl jsem to na vlastní oči, ale nemám důvod tomu nevěřit.

aliendrone

orwell>>> Jednou se mi při takovém přehazování probily rovnou 3 diody na můstku altíku. Starej autoelektrikář praktik mně (proti němu relativně mladému zobákovi) vysvětlil, že to způsobil náhlý proudový ráz (nejspíše při rozběhu ventilátoru chladiče). 🙂

zjentek

Aliene týden tomu jsem dobíjel, nechal dobíječku pod pergolou (děravá hlava) a ráno nebyla, sníh nesníh. Tam jenom stopy k brance a prázdno. Takže prajzáci to cítí, prostě, že něco někde venku leží! To je tady instinkt! Takže to kašlu, jako, nebudu kupovat novou, NEBUDU TO DĚLAT! Děkuju. A potřebuju jen dojet do krámu pro novou a výměnou za tu starou mně na místě sleví 4sta 😉😉😉
Já už novou „unáhleně“ mám ale tu vrátím (bo na „tamtu“ mně slevněj 4 sta) a celkově tak přinesu (vzhledem k vysoké ceně té co mám) do svého rozpočtu 670 kaček. (Pojď bydlet k nám tady je sranda) 🤪

aliendrone

zjentek>>> Byl jsem kdysi párkrát ve válečných zónách v průběhu bojových operací, ale až takovým gerójem, abych riskoval Prajzskou se být NECÍTÍM. 😉

Takže mě nepřesvědčíš ani tím, že tam máte jen mírné zloděje (kteří něco ukradnou, když to necháš válet). To na Žižkově jsi rád, že se vrátíš z nákupu S CELÝM NÁKUPEM, MOBILEM I PENĚŽENKOU. Zvláště poslední dobou, ukrajinské gangy to mají zmáknuté – kam se hrabou cígoši! 😐

zjentek

👍 to chápu 👈👊