zjentek

co se stane, když neudělám něco, u čeho se předpokládá, že to udělám?

..a kterým směrem se bude svět ubírat pak a jestli se jeho chod dá podobnejma vylomeninama nějak ovlivnit?
Doplňuji:
gecco: tak příklad- předpokládá se, že ti odepíšu, pánč tam máš otazník, jenže co kdybych neodepsal ..co všechno by se změnilo třeba právě v tvým životě? ;o

Nejlepší odpověď
annas

Druhým můžete sloužit jenom za předpokladu, že se pořádně staráte sami o sebe.

Jak může někdo jiný vědět, pro co máte předpoklad? Sám nejlépe víte, co považujete za správné. Třeba máte nejlepší předpoklad pro kladení otázek na Odpovědích.

Možné je i toto: "Víc hlav, víc rozumu. Platí za předpokladu, co hlava, to rozum. " (J. Sobotka)

Doplňuji:
Zapomněla jsem dodat, že se nestane nic, mohla být totiž chyba v předpokladu.

více diskuse

Další odpovědi
gecco

Myslíš vrámci ´světa´?
To řeší teorie chaosu – znáš to – „mávnutí motýlích křídel…“ 😉…
___
V konktrétním případě pak je situace závislá na tom, KDO předpokládá…
Třeba – když manželka předpokládá, že uděláš domácí práce a ty je neuděláš, přijde tajfun mnohem rychleji a cíleněji, než po mávnutí motýlích křídel…
😉
Doplňuji:
K Doplnění:

  1. osobně předpokládám, že by se nezměnilo nic, protože nepředpokládám zásadní vliv tvé odpovědi na můj život
  2. podle teorie chaosu se může změnit leccos (málo dat)
  • třeba budu v očekávání tvé odpovědi postávat u okna a náhodně mě trefí náhodná kulka vystřelená někým náhodným při náhodné pouliční přestřelce
  • nebo mne ´trefí šlak´ (nenapíše a nenapíše…)
  • nebo se vykašlu na Odpovědi a konečně spasím svět vynálezem perpetua mobile

😉

johana 56

Nestane se nic.
Nemusím dělat to,co předpokládají ostatní.
Ostatní si stejně přeberou podle svého.
Svět to nepozná,bude se ubírat svým směrem,tak jako Země kvůli nějaké mé vylomenině nezmění svou rotaci.

Drap

Ať uděláš, nebo neuděláš, svět to nijak neovlivní

nnn1

Svět to nijak neovlivní, ale jednotlivce může. Např. při rozhodnutí pomoci člověku v nouzi či nepomoci – ovlivní to tebe, postiženého a jeho blízké.

dudu

Např. nepůjdeš-li delší dobu na velkou, což předpokládají nejen Tvoji nejbližší, ale též naši zdravotníci, pak věz, že špatně dopadneš!!!

anonym

Selhání může být jistá osudová výhybka,někdy záporná – někdy přínosem.Z pravidla jde o životní vibrace,které se buď naučíme nějakým způsobem akceptovat nebo také můžeme být nešťastní ze všeho kolem,ale někteří jedinci to ovšem nemusí vůbec ani zaznamenat,protože se jich to nijak netýká…když jsem pracoval před X lety na hřbitovech,tak mě trklo,když zajížděla rakev do útrob krematoria,že umírá sám.
Doplňuji:
„umírám sám“

klumprt

umře koťátko

Reezo

Můžeš ovlivnit svou budoucnost pokud neuděláš to co by jsi měl třeba udělat. Každé určitě rozhodnutí tě může vyslat jiným směrem v budoucnosti. Každé rozhodnutí otevírá zase další možnosti se rozhodnout.

zjentek

annas: možné je i toto: "Víc nicků, víc rozumu. Platí za předpokladu, co nick, to rozum. " ..přeji hezký den ;)

johana 56

Čeňku

„umírám sám“ není až tak pravdivé.‚Kmotřička s kosou‘ je se mnou od prvního nadechnutí do posledního výdechu…

gagaga

se pokakate !
:p

  • iv-

gecco

On nepsal, že neudela nic – „co se predpoklada“…
😉

gagaga

to je na me moc slozity :(