Zvědavý

Co se stalo ve vztahu mezi Miroslavem Kalouskem a Milošem Zemanem?

Ti dva si i tykají, dříve spolu chodili pít. Proto se dá říct, že spolu opravdu měli přátelský vztah. https://www.go­ogle.cz/search?biw=1745&­bih=853&tbm=is­ch&sa=1&ei=SDPQW-L8EIzcwAK7oY7oD­w&q=miroslav+ka­lousek+a+milo%C5%A1+ze­man&oq=miroslav+ka­lousek+a+milo%C5%A1+ze­man&gs_l=img.3­...2872.9239.0­.9713.16.15.1­.0.0.0.113.1240­.14j1.15.0...­.0...1c.1.64.im­g..0.1.112...0j0i30k1j0i­24k1.0.SYv4Y_xak-8#imgrc=_ Dneska si nemůžou přijít na jméno a očividně se nenávidí. Co se stalo mezi nimi ? Díky

Nejlepší odpověď
annas

Informace, které píšete, uvedl Blesk. Našla jsem na netu, běžně nečtu, takže vvěřte či nevěřte těmto informacím.

Snad je pravda, že to bylo v roce 2014. Od této doby jsou vztahy mezi oběma napjaté. Liší se názory třeba na Rusko, Čínu, na ČT, také si vzpomínám na Kalouskovu kritiku, když prezident ustoupil od požadavku podpisu 101 poslanců při posledních volbách, zatímco u Sobotky a xxx je požadoval, u Babiše nikoliv atd.

Zeman se hlásí k levici, Kalousek k pravici. Už z toho vyplývá rozdílnost názorů. Někdy je výměna názorů ostrá.

Také si vybavuji, že když byl M. Kalousek ministrem financí, že byl vyhlášený v EU jako nejlepší.

Jinak to vědí jen oba jmenovaní, co bylo hlavním podnětem. Protože to, co píše především bulvární Blesk. nemusí být vždy OK.
¨¨¨¨
Vzájemná reakce na zasedání vlády . Je možné si poslechnout celý projev
https://www.in­fo.cz/svet/ze­man-se-ve-snemovne-primlouval-za-babisuv-rozpocet-zkritizoval-plytvani-a-rypl-si-do-kalouska-37333.html

Ještě jsem si vzpomněla, že svůj vztah k prezidentovi vyjádřili M. Kalousek a několik dalších poslanců ,když odešli během Zemanova druhého inauguračního projevu z Vladislavského sálu a proč

Slova Miroslava Kalouška
Miroslav Kalousek, poslanec
„Inaugurační projev prezidenta by měl něco sdělovat veřejnosti, měl by něco sdělovat národu, zemi. Místo toho si pomstychtivý pán vyléval žluč na novináře, které nemá rád, to fakt nemusíme poslouchat,“ řekl po odchodu ze sálu novinářům poslanec Miroslav Kalousek (TOP 09)."

https://www.i­rozhlas.cz/zpra­vy-domov/milos-zeman-inagurace-nemcova-odchod-top-09_1803081436_mos

Další odpovědi
Drap

Kde čerpáš ty informace? Kdy a kde spolu pili? Jsou to dohady vycucané z prstu. Mají zkrátka odlišné názory a představy o vládní politice, proto se nemusí.

Mc Merkurion

… hele, mám kámoše, oba dva máme naprosto rozdílný názory na politiku a víru a to nám přesto nebrání jít spolu na pivo a tam se špičkovat … takže asi tak, voni jsou taky jen lidi …

marci1

Oba dva se rádi „špičkují“. Mají rozdílné názory na politiku a svět. 🙂
Sám Kalousek odpovídá na dotaz, proč ho Zeman tak nesnáší:

"Proč vás prezident Zeman tak nesnáší?
To, že na mě pan prezident v rozhovorech, ale i v projevu v Poslanecké sněmovně nezapomene, beru jako vyznamenání. Snaží se o změnu systému v Česku, proti níž se TOP 09 bude bránit ze všech sil. Jemu to vadí a zásadně napadá jen soupeře, kteří mu za to stojí. O těch, co mu za to nestojí, moc nemluví. (17.9.2013)

https://www.kraj­skelisty.cz/ji­hocesky-kraj/2634-zeman-nikomu-na-mobil-nevola-prozradil-miroslav-kalousek-tak-proc-ho-imitator-nacapal-a-proc-podle-nej-prezident-plka.htm