ptáč

Co se pěstuje na českých polích, dováží-li se brambory až z Francie?

Nejlepší odpověď
gecco

Řepka…
😉

Další odpovědi
mosoj

Řepka a kukuřice. Kukuřice se fermentací zpracovává na metan, který se spaluje v motorech, které pohánějí generátory a vyrábějí elektřinu. Řepka se zpracovává na biopalivo.

Na polích nedochází ke střídání zemědělských plodin a znehodnocuje se zemědělská půda. Stává se z ní písek. Potraviny potom dovezeme ze zemí, které si svoji zemědělskou půdu hlídají a považují si jí.

http://uroda.cz/ke-stridani-plodin-a-jejich-pestovani-po-sobe/

jáára

Řepka.

taky se tu pěstují papriky, mrkev, jahody, cukrová řepa…

cukrar

Co se vyrábí ve fabrikáchm když se auta dováží z ciziny?

Ptáči, na našich polích se pěstuje vše možné, brambory, mák, řepa, obilí, luštěniny, okurky, jahody,
mám pokračovat v dlouhém seznamu?

zistan

také je na polní ploše dost skladovejch hal a slun. elektr. tak kam ty brambory chces nacpat :(

ptáč

Mám dojem, Mosoji, že se u nás nedá pěstovat nic protože tomu něco brání. Kdyby se zveřejnilo co to je, byl by to ekologický průser. Jste blízko pravdy.

mosoj

Ztráta orné půdy je ekologický průser. Jenom zabedněnci to nevidí.

ptáč

Řepka? Není to aditiv, co se leje do nafty kamionům, aby mohly ekologicky dovézt jiné plodiny z Francie?

Luxx

řepka se určitě do nafty do kamionů nedává :D
to spíše bionafta, která se z řepky vyrábí ;)

ptáč

Aha.