Daves

Co se děje s nedoručitelnými zásilkami?

Když není uvedený odesílatel nebo je uvedený chybně a adresát na adrese se již nevyskytuje? Pošta si zásilku někam navždy uloží?

Nejlepší odpověď
martuti

nejdřív se zásilka vrátí na poštu, kde je uložena po nějakou zákonnou dobu. když si pro ni nikdo nepřijde, odesílá se myslím do Brna, kde je úložiště nevyzvednutých zásilek. a pak zase po nějaké zákonné lhůtě (myslím, že rok) se zásilky otevřou a obsah se dá do frcu. :)
Doplňuji:
teď jsem si vzpomněla, jak to probíhá přesně – po nevyzvednutí zásilky na poště se nejprve zásilka vrací odesílateli – teprve tehdy, když je odesílatel nezastižitelný (špatně uvedená adresa, přestěhován neznámo kam..) nebo když odesílatel odmítne zpětnou zásilku převzít, odesílá se do úložiště. omluvám se za předchozí neúplnou informaci.

Další odpovědi
Lamalam

Doporučené zásilky jsou uchovávány v poštovní úložně půl roku, obyčejné dopisy a balíky jeden měsíc. Poté se dopisy skartují, balíky se rozbalí, cenný obsah se uchovává ještě rok a pak se dá do dražby, výtěžek připadne poště. Ostatní obsah se zlikviduje. Vše probíhá v souladu se zákonem 29/2000 Sb.

Zdroj: http://www.de­nik.cz/ekonomi­ka/zbrane-drogy-prst-kde-konci-nedorucitelne-zasilky-20140128.html

martuti

taky mě to začalo zajímat a našla jsem podrobnosti na webu ČP. je zajímavé, že se tam vůbec nezmiňuje způsob prodeje, pouze to, že u prodeje musejí být přítomny dvě osoby. kdežto na Slovensku se pořádají veřejné dražby.
v tom článku, na který dal odkaz Lamalam, se píše, že prodeje se nemůže účastnit veřejnost. zisk jde na Slovensku odesílateli, pokud je znám, teprve potom poště. u nás jde rovnou poště. jiný kraj, jiný mrav. :)