dgfdgf

Co přesně znamená „NOM“ napsaný na lahvích tequily?

Norma Oficial Mexicana

To znamená, že je vyrobili v Mexiku, nebo, že jsou vyrobený podle nějakejch jejich předpisů? Jakejch? Co přesně musí tequila splňovat, aby měla tohle označení? Anglicky neumím.

Odpovědi
Ametyst

To je španělsky. Znamená to “oficiální (=úřední) mexická norma.” Tzn.stát Mexiko dohlédl na kvalitu.

Funna

Význam termínu NOM Označuje se jako číslo Norma Oficial Mexicana nebo číslo NOM a označuje, že láhev obsahuje pravou tequilu z Mexika. Také vás informuje, odkud tequila pochází, což je užitečné.

https://produc­tosfuria.com/cs/dis­tillation/what-does-the-nom-number-on-tequila-mean/