anonym :D

Co používat místo proteinových doplňků?

Co bych mohl zvolit jako vhodnou náhradu proteinových doplňků, aby mi po posilování rostly svaly? Původně jsem si dělal proteiňáky, nicméně ty mi přijdou velmi drahé, takže se snažím najít nějakou, ideálně přírodní náhradu. Které potraviny tedy obsahují dostatek bílkovin a dokáží tím nahradit proteiňáky?

Odpovědi
Mravenec

Kámo stačí chvilka googlení, mohl bych to tu dlouze vypisovat, ale raději si to nastuduj sám. Za mě – arašídy a arašídové máslo, maso – kuřecí, vejce, tvaroh a hlavně luštěniny – CIZRNA! a taky rýže

Přečti si TOP 10 levných zdrojů bílkovin:

https://www.kul­turistika.com/10-opravdu-levnych-zdroju-bilkovin?gclid=Cj­0KCQjwwfiaBhC7A­RIsAGvcPe5HDU­KaXlnssqW14QP_HdI­I4ILygKU3AFoB_qq_tG-DnB18aL-tXR8aAuXaEALw_wcB

FandaLanda

Maso. Maso. MASO!!! V dnešní době je módní kupovat si předražené proteinové nápoje. Jedinou možnou výhodou je rychlejší vstřebatelnost, ale to je pouze u izolátu a ten je úplně nejdražší, předpokládám, že jsi měl nějaký hydrolyzát nebo koncetrát. Tvaroh či jogurt ale po tréninku nedoporučuji, je v něm kasein.

zjentek

Drůbeží maso, králíka, rýži, vejce, tvaroh…

vratit

Proteiňáky ti přijdou moc drahé? Lol, ty jsi noob a žádné proteiňáky jsi
nikdy nejedl a ani nevíš, kolik toho máš žrát, jinak bys sem nepsal takovou pičovinu. 2 200 g whey proteinu se dá dostat za cca 1200 Kč. Tolik proteinu bys do sebe dostal z cca 20 kg libového kuřecího masa. Spočítej si, co je dražší.